Popis výrobku Canon imageFORCE 4045 MFP 7236C006 veľkoformátová laserová tlačiareň + toner + inšt.
| Automatická obojstranná tlač (Duplex) | Áno |
| Štandardný počet vstupných zásobníkov | 3 |
| Maximálny počet vstupných zásobníkov | 5 |
| Automatický podávač dokumentov | Áno |
| Fax | Voliteľne |
| Maximálny formát tlače/média | SRA3 (450×320mm) |
| Rozhranie tlačiarne | USB+LAN+WIFI |
| Maximálna rýchlosť tlače (A4 za minútu) | 45 |
| Skutočné rozlíšenie tlačiarne (v DPI) | 4800x2400 |
| Typ skenera | Plochý |
| Skutočné rozlíšenie skenera (v DPI) | 600x600 |
| Multifunkcia | Áno |
| Tlačová technológia | LED |
| Farba tlače | Čiernobiela |
| Vnútorná pamäť | 3 GB |
| Systém náplní | Združené náplne |
CANON imageFORCE 4045 MFP + toner + inštalácia
Špičkové farebné základné multifunkčné zariadenie pre formát A3 určené na zabezpečenie základných kancelárskych potrieb. Funkcie na každodennú tlač a skenovanie využívajúce technológiu imageFORCE, ktoré zaisťujú, že sa práca nikdy nezastaví.
Canon imageFORCE je viac než len tlačiareň – výnimočná kvalita tlače a inteligentné zabezpečenie v jednom výkonnom IT zariadení. Vďaka technológii OLED poskytuje žiarivejšie a presnejšie farby s rozlíšením 4800 dpi a výnimočnou čistotou.
Nejde však len o kvalitu obrazu – imageFORCE je tiež vybavený vstavanou detekciou hrozieb riadenou algoritmami strojového učenia, výkonným ovládaním zariadenia a ochrannými opatreniami na splnenie predpisov, ktoré vám pomôžu chrániť vaše údaje a spĺňať vaše podnikové bezpečnostné štandardy.
Či už tlačíte zo stolného počítača, mobilného zariadenia alebo si sami vytvoríte vlastné zariadenie, imageFORCE zabezpečí, že každý dokument bude ostrý, bezpečný a bezproblémový.
Nainštalujte aplikácie, ktoré vylepšujú schopnosti zariadenia imageFORCE, vrátane zabezpečenej tlače, automatizácie pracovných postupov a mobilnej integrácie.
Model imageFORCE 4030 je vyrobený z recyklovaných materiálov, s viac ako 30 % podielom recyklovaného plastu a 5 % podielom recyklovanej ocele. Je kompaktný, ľahký a postavený na pevnom zváranom ráme, ktorý mu dodáva mimoriadnu odolnosť. Vďaka nízkej spotrebe energie je skvelou voľbou pre používateľov, ktorí chcú splniť svoje ciele v oblasti udržateľnosti.
Hlavné výhody:
* pôsobivá rýchlosť tlače 45 str./min., rýchlosť skenovania duplexne až 120 obrazov za minútu
* kapacita automatického podávača: 100 listov, kapacita papiera hlavnej jednotky: 1 200 listov, maximálna kapacita papiera: 2 300 listov
* vysoká kvalita tlače až 4 800 × 2 400 dpi – výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom a najvyššie rozlíšenie dosiahnuté kancelárskou tlačiarňou
* intuitívne a moderné používateľské rozhranie pre plynulú a jednoduchú tlač a rýchle skenovanie
* vyššia produktivita - pracujte rýchlejšie vďaka jednoduchému spusteniu a vysokej spoľahlivosti, ktorá tímom pomôže udržať firmu v pohybe - kompatibilita s uniFLOW Online zaisťuje bezproblémové pripojenie k pracovným procesom
* jednoduché ovládanie - jednoduché, intuitívne a tiché - vďaka prehľadným krokom na obrazovke, jednoduchému ovládaniu a inteligentnému náhľadu ktorý zobrazuje tlač presne tak, ako bude vyzerať, toho zvládnete viac a nič vás neprekvapí
* spoľahlivé a proaktívne zabezpečenie - chráňte každý dokument pomocou všestrannej ochrany, nastavenie zabezpečenia na báze umelej inteligencie a robustného overovania - vaše dáta zostanú šifrované, vaše zariadenia zostanú chránené a vaše tímy zostanú sebavedomé a produktívne
* splnenie cieľov v oblasti udržateľnosti - vďaka nižšej spotrebe energie, komponentom s dlhou životnosťou a recyklovaným materiálom je každá tlač múdrejšou voľbou pre vašu firmu – a s menším dopadom na planétu
ŠPECIFIKÁCIA TLAČIARNE:
Typ zariadenia: čiernobiele multifunkčné zariadenie pre formát A3
Dostupné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie, odosielanie a voliteľne faxovanie
Technológia tlače: osvitom OLED
Rozlíšenie tlače [DPI]: 2400 x 4800
Kapacita zásoby papiera (A4, 80 g/m2):
* štandardne: 1 200 listov
- 100 listov: 1× viacúčelový zásobník
- 550 listov: 2× štandardný zásobník
* maximálne: 2 300 listov (s jednotkou zásobníka papiera BB1 (Cassette Feeding Unit-BB1))
Výstupná kapacita papiera (A4, 80 g/m2):
* štandardne: 250 listov
* maximálne: 645 listov (s vnútorným finišerom N1 (Inner Finisher-N1) a priehradkou na kópie T2 (Copy Tray-T2))
Možnosti konečných úprav:
* kompletovanie, zhlukovanie, posúvanie, zošívanie, dierovanie, bezspinkové zošívanie (ECO), zošívanie na požiadanie (možnosti konečných úprav sa líšia v závislosti od pripojených zariadení)
Podporované typy médií:
* viacúčelová priehradka: tenký papier, čistý papier, recyklovaný papier, farebný papier, silný papier, papier s povrchovou úpravou (257 až 300 g/m2 vyžaduje súpravu na nastavenie médií A1 (Media Adjustment Kit-A1)) pauzovací papier klížený papier, priehľadné fólie štítky, dierkovaný papier, hlavičkový papier, obálka
* horný zásobník: tenký papier, čistý papier, recyklovaný papier, farebný papier, silný papier, klížený papier, priesvitný papier dierkovaný papier, hlavičkový papier a obálka
* dolný zásobník: tenký papier, čistý papier, recyklovaný papier, farebný papier, silný papier, klížený papier, priesvitný papier dierkovaný papier, hlavičkový papier a obálka (vyžaduje sa nástavec podávača obálok A (štandardný))
Podporované veľkosti médií:
* viacúčelová priehradka:
- štandardná veľkosť: SRA3, A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
- používateľská veľkosť: 98,4 × 139,7 mm až 320,0 × 457,2 mm
- voľná veľkosť: 100,0 × 148,0 mm až 304,8 × 457,2 mm
- obálky: COM10 č. 10, Monarch, ISO-C5, DL
- používateľská veľkosť obálok: 98,0 × 98,0 mm až 320,0 × 457,2 mm
* horný zásobník:
- štandardná veľkosť: A4, A5, A5R, A6R, B5
- používateľská veľkosť: 105,0 × 148,0 mm až 297,0 × 215,9 mm
- obálky: ISO-C5
* dolný zásobník:
- štandardná veľkosť: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R
- používateľská veľkosť: 105,0 × 148,0 mm až 304,8 × 457,2 mm
- obálky (vyžaduje štandardný nástavec obálok A): COM10 (č. 10), Monarch, DL
Podporované gramáže médií:
* viacúčelová priehradka: 52 až 300 g/m2 (iba 60 až 300 g/m2 s podporou súpravy na prítlak médií A1 Media Adjustment Kit-A1; súprava na prítlak médií A1 (Media Adjustment Kit-A1) je vyžadovaná pri použití médií s povrchovou úpravou (257–300 g/m2))
* horný/dolný zásobník: 52 až 256 g/m2; obojstranne: 52 až 220 g/m2
TLAČ:
* rýchlosť tlače:
- jednostranne: až 45 str./min (A4), až 22 str./min (A3), až 25 str./min (A4R)
- obojstranne:: až 45 str./min (A4), až 22 str./min (A3), až 25 str./min (A4R)
* rozlíšenie tlače: až 4800 × 2400 dpi
* čas zahrievania: cca 4,0 sekundy v režime rýchleho spustenia, 10 sekúnd z režimu spánku
* jazyky popisu stránky (PDL): štandardne: UFR II, PCL6/PCL5; voliteľne: Adobe PostScript 3TM
* štandardná tlač operačného systému: Android, Windows 10/11, Chrome OS, macOS (verzia 11.2.2 alebo novšia), iOS (verzia 15.2 alebo novší), iPadOS
* tlač z mobilných zariadení a cloudu: AirPrint, Mopria, IPP Everywhere, Canon PRINT, uniFLOW Online a Universal Print
K dispozícii je rad rôznych aplikácií a riešení na platforme MEAP, ktoré zaisťujú tlač z mobilných zariadení alebo zo zariadení pripojených k internetu a z cloudových služieb podľa vašich požiadaviek.
* funkcie tlače: zabezpečená tlač, bezpečnostný vodoznak, hlavička/päta, rozloženie stránky, obojstranná tlač, zmiešané veľkosti papiera / orientácie, znížená spotreba tonera, tlač plagátov, vynútené pozdržanie tlače, dátum tlače, plánovaná tlač, tlač pomocou virtuálnej tlačiarne
* operačné systémy:
- UFR II: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (verzia 11.7 alebo novší)
- PCL: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025
- PS: Windows 10 / 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025, macOS (verzia 11.7 alebo novší)
- PPD: Windows 10 / 11, macOS (11.7 alebo novší)
KOPÍROVANIE:
* rýchlosť kopírovania:
- jednostranne: až 45 str./min (A4), až 22 str./min (A3), až 25 str./min (A4R)
- obojstranne:: až 45 str./min (A4), až 22 str./min (A3), až 25 str./min (A4R)
* čas vytlačenia prvej kópie: cca 5,3 sekundy
* rozlíšenie kopírovania: 600 × 600 dpi
* viacnásobné kópie: až 9 999 kópií
* zväčšenie - premenlivé zväčšenie: 25 až 400 % (kroky po 1 %)
* ďalšie funkcie kopírovania: prednastavené pomery zmenšenia/zväčšenia podľa plochy, obojstranné kopírovanie, nastavenie sýtosti, výber typu originálu, režim prerušenia, kniha na dve strany, obojstranný originál, triedenie, verzie, N na 1, originály rôznych veľkostí, ostrosť, vymazanie rámčeka, chrbát, kopírovanie preukazov totožnosti, preskočenie prázdnych strán, originál voľnej veľkosti, rezervná kópia, vzorka kópie
SKENOVANIE:
* rozlíšenie skenovania: 600 × 600 dpi
* typ: štandardne - farebný skener, jednoprůchodový podávač dokumentov DADF-F1 (2-stranný na 2-stranný) - detekcia podávania viacerých listov je podporovaná ako voliteľné vybavenie; DADF: duplexný automatický podávač dokumentov
* rýchlosť skenovania:
jednoprůchodový podávač DADF F1:
- jednostranné skenovanie: 80/80 (300 × 300 dpi, odosielanie)
- obojstranné skenovanie: 120/120 (300 × 300 dpi, kopírovanie)
* kapacita papiera podávača dokumentov (80 g/m2): až 100 listov
* prípustné originály/gramáž: gramáž médií pre podávač dokumentov
- jednostranné skenovanie: 38 až 128 g/m2 (čiernobielo/farebne)
- obojstranné skenovanie: 50 až 128 g/m2 (čiernobielo/farebne)
* metóda skenovania: skenovanie typu Push, skenovanie typu Pull, skenovanie do siete, skenovanie na pamäťové médium (pamäťové zariadenie USB), skenovanie do mobilných zariadení, skenovanie do cloudových služieb (uniFLOW Online)
* podporované veľkosti médií:
- max.veľkosť skla na skenovanie: až 297,0 × 431,8 mm
- veľkosť médií pre podávač dokumentov: A3, A4, A4R, A5, A5R, A6R, B4, B5, B5R, B6R
- používateľská veľkosť: 48,0 × 85,0 mm až 304,8 × 431,8 mm
* prípustné originály/gramáž:
gramáž médií pre podávač dokumentov:
- jednostranné skenovanie: 38 až 128 g/m2
- obojstranné skenovanie: 50 až 128 g/m2
* skenovanie riadené z PC:
- Color Network ScanGear2 pre rozhranie TWAIN aj WIA
- podporované OS: Windows 11 / Server 2016 / Server 2019 / Server 2022 / Server 2025
FAXOVANIE:
* max. počet pripojených liniek: 1
* rozlíšenie (dpi): 400 × 400 (ultrajemné), 200 × 400 (veľmi jemné), 200 × 200 (jemné), 200 × 100 (normálne)
* rýchlosť modemu: Super G3: 33,6 kb/s, G3: 14,4 kb/s
* metóda kompresie: MH, MR, MMR, JBIG
* pamäť faxu: až 30 000 strán (2000 úloh)
* rýchle voľby: max. 200
* skupinové predvoľby/príjemcovia: max. 199 predvolieb
* sekvenčné vysielanie: max. 256 adries
* zálohovanie pamäte: áno
* veľkosť pre odosielanie/príjem:
- odosielanie: A3, A4, A4R, A5*1, A5R*1, B4, B5*2, B5R*1 (*1 odosiela sa ako A4, *2 odosiela sa ako krátky formát B4)
- príjem: A3, A4, A4R, A5, A5R, B4, B5, B5R
* faxové funkcie: meno odosielateľa (TTI), priame odoslanie, odložené odoslanie, náhľad, oznámenie o dokončení úlohy, hlásenie o vysielaní, prerušenie prenosu, sekvenčné vysielanie, odoslanie na heslo/podadresu, do dôvernej schránky
FUNKCIE ODOSIELANIA (SEND):
* cieľové umiestnenie: štandardne - E-mail / internetový FAX (SMTP-dostupný spôsob overovania OAuth 2.0 v Microsoft Exchange Online a Google Workspace), SMB, FTP, SFTP, FTPS, WebDAV; voliteľne - Super G3 FAX
* adresár/rýchle voľby: LDAP (2 000) / miestny (1 600) / rýchla voľba (200)
* komunikačný protokol: súbor - FTP (TCP/IP), SFTP (TCP/IP), FTPS (TCP/IP), SMB 3.1.1 (TCP/IP), WebDAV; e-mail/iFax - SMTP (odosielanie), POP3 (príjem)
* formát súborov: štandardne: TIFF (MMR), JPEG - iba jednostranne, PDF (kompaktné, prehľadávateľné, PDF/A-1a, A-1b, PDF/A-2a, PDF/A-2b, PDF/A-2u, PDF/A-3a, PDF/A-3b, PDF/A-3u, vektorizácia a vyhladzovanie, šifrované), XPS (kompaktné, prehľadávateľné), PDF/XPS (podpis zariadenia, podpis používateľa), Office Open XML (PowerPoint, Word); voliteľne - PDF (vektorizácia a vyhladzovanie), PDF/XPS (podpis používateľa)
* univerzálne funkcie na odosielanie (SEND): výber typu originálu, obojstranný originál, kniha na dve strany, rôzne veľké originály, nastavenie sýtosti, ostrosť, vymazanie rámčeka, zostavenie úlohy, odložené odoslanie, náhľad, oznámenie o vykonaní úlohy, názov súboru, predmet/správa, odpoveď, priorita e-mailu, hlásenie o vysielaní, orientácia obsahu originálu, vynechanie prázdnych strán originálov, vypustenie farieb
MOŽNOSTI PRIPOJENIA a SW:
Rozhranie:
* ethernetové/LAN rozhranie (1000 Base-T/ 100-Base TX/ 10-Base-T) - sieťové rozhranie na káblové pripojenie tlačiarne do miestnej počítačovej siete (konektor RJ-45)
* bezdrôtové WiFi 802.11b/g/n - rozhranie pre bezdrôtové pripojenie k domácej alebo firemnej Wi‑Fi sieti a tlač z mobilných zariadení
* USB (na priame pripojenie k počítaču alebo pripojenie externých zariadení
- štandardne: 2× USB 2.0 (hostiteľské), 1× USB 2.0 (zariadenie)
- voliteľne: rozhranie na riadenie kopírovania
ĎALŠIE FUNKCIE:
* odporúčaný mesačný objem tlače: 2500 až 30 000 strán za mesiac (RMPV)
* procesor: dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz
* pamäť: tlačiareň - RAM 3,0 GB
* štandardné úložisko: 64 GB eMMC (voliteľné úložisko: 256 GB SDD)
* ovládací panel: farebný dotykový panel TFT LCD WVGA s uhlopriečkou 17,8 cm, kapacitná technológia dotyku (mechanicky polohovateľný)
FYZICKÉ PARAMETRE:
Rozmery (šxhxv) [mm]: 565 mm × 712 mm × 862 mm
* priestor na inštaláciu (šxh):
- základný: 978 × 1 141 mm (s otvorenými pravými dvierkami, vysunutým viacúčelovým priečinkom a otvoreným zásobníkom papiera)
- plná konfigurácia: 1 285 × 1 141 mm (s maximálne vysunutým zásobníkom vnútorného finišera + maximálne vysunutým priečinkom na kópie T2 (Copy Tray-T2) + otvoreným zásobníkom papiera)
Hmotnosť [kg]: cca 69
Prevádzkové prostredie:
* teplota: 10 až 30 °C
* vlhkosť: 20 až 80 % RV (bez kondenzácie)
* tlačiareň vyrobená s viac ako 30 % podielom recyklovaného plastu a 5 % podielom recyklovanej ocele
* normy: certifikát Blue Angel
NAPÁJANIE:
* zdroj napájania: 220 až 240 V, 50/60 Hz, 4 A
* spotreba energie: max. cca 1500 W, kopírovanie (priebežné skenovanie s duplexným automatickým podávačom dokumentov DADF): cca 642 W, pohotovostný režim: cca 96 W, režim spánku: cca 0,8 W
* typická spotreba elektrickej energie (TEC): 0,48 kWh
- podrobné informácie týkajúce sa smernice Erp Lot6/26 nájdete na: https://www.canon-europe.com/for_work/lot26/
Hladina hlučnosti [dB]:
* akustický tlak: pri prevádzke (pozícia okolostojacej osoby) - 50 dB čiernobielo jednostranne/obojstranne; pohotovostný režim: bezhlučný
* hladina akustického výkonu: pri prevádzke (jednostranne) - 64 dB, Kv 3 dB
* pohotovostný režim: bezhlučný (hladina akustického tlaku sa na každej pozícii okolostojacej osoby pohybuje pod úrovňou absolútneho kritéria pre šum pozadia špecifikovaným normou ISO 7779)
Softvér a správa tlačiarne:
* sledovanie a vykazovanie: uniFLOW Online
* nástroje vzdialenej správy: konzola iW Enterprise Management Console, služba vzdialenej distribúcie a správy, služba monitorovania
* aplikácia Print Support: Canon Print Assistant
* skenovací SW: Color Network ScanGear 2
* nástroje na optimalizáciu: konfiguračný nástroj Canon Driver Configuration Tool
* platforma: platforma MEAP (Multifunctional Embedded Application Platform)
Špecifikácia zabezpečenia: správa overenia a prístupu, zabezpečenie siete, dokumentov a zariadení, správa zariadení a audity podrobnejšie pozri stránky výrobcu https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/black-and-white/imageforce-4000-series/specifications/imageforce-4045.html
Voliteľné zdroje papiera a voliteľné výstupné zariadenia: pozri stránky výrobcu https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/black-and-white/imageforce-4000-series/specifications/imageforce-4045.html
Hardvérové príslušenstvo:
* čítačka kariet: súprava na pripojenie integrovaného obvodu čítačky kariet B4 (IC Card Reader Attachment-B4)
* iné druhy tlače: súprava na detekciu dvojitého podávania podávača dokumentov A1 (Document Feeder Double Feeding Detection Kit-A1), voliteľná upevňovacia súprava pre čítačku A2 (Option Attachment kit for Reader-A2), súprava na nastavenie-prítlak médií A1 (Media Adjustment Kit-A1), pomocná priehradka B1 (Utility Tray-B1) (iba imageFORCE 4045)
Systémové doplnky a voliteľné ovládače:
* tlačové príslušenstvo: súprava tlačiarne PS BT1 (PS Printer Kit-BT1), sada medzinárodných písiem PCL A1 (PCL International Font Set-A1)
* doplnky na odosielanie: univerzálna súprava na odosielanie, vektorizáciu a vyhladzovanie PDF A1 (Universal Send Trace & Smooth PDF Kit-A1), súprava digitálneho podpisu používateľa pre univerzálne odosielanie C1 (Universal Send Digital User Signature Kit-C1)
* tlač čiarových kódov: súprava na tlač čiarových kódov D1 (Barcode Printing Kit-D1)
* systémové príslušenstvo: voliteľná súprava na ukladanie dát B1 (Optional Data Storage Kit-B1)
* faxové príslušenstvo: faxová karta Super G3 BV1 (Super G3 FAX Board-BV1), kit vzdialeného faxu A1 (Remote Fax Kit-A1)
Ďalšie možnosti:
* zásobník svoriek: zásobník svoriek Z1 (Staple Cartridge-Z1)
* príslušenstvo na uľahčenie prístupu: držadlo pre automatický podávač dokumentov A1 (ADF Access Handle-A1)
Spotrebný materiál:
* toner 1011 BK
* odhadovaná výťažnosť (pri 6 % pokrytí): toner 1011 BK - 30 000 strán
Obsah balenia:
* multifunkčná tlačiareň Canon imageFORCE 4030 MFP + originálny čierny toner 1011 BK (C-EXV 1011 - 30 000 strán) + odborná inštalácia (inštalačný balíček na zabezpečenie odbornej inštalácie autorizovaným technikom)
* jednoprůchodový duplexný automatický podávač originálov (DADF-F1) – na automatické obojstranné skenovanie a kopírovanie s kapacitou až 100 listov
* 2× vstavaný spodný zásobník na papier (kapacita 2× 550 listov) + bočná viacúčelová priehradka (100 listov)
* napájací kábel, optické valce (fotovalce) - predinštalované, odpadová nádobka na toner - predinštalovaná
* inštalačná a používateľská príručka
- dátové káble, podstavec BB1 a ďalšie príslušenstvo nie sú súčasťou balenia
Záruka: 12 mes.
Odkaz na stránky výrobcu: https://www.canon.cz/business/products/office-printers/multifunction/black-and-white/imageforce-4000-series/specifications/imageforce-4045.html















Monitory
Notebooky
Stolné a herné počítače