4 dôvody, prečo domov potrebujete Wi-Fi tlačiareň

Ak práve stojíte pred otázkou, akú tlačiareň by ste si mali kúpiť do svojej pracovne alebo kancelárie, tak vám dáme jeden tip. Popremýšľať by ste mali nad tlačiarňou s funkciou Wi-Fi pripojenia. A prečo by ste si mali vybrať práve Wi-Fi tlačiareň? Odpoveď je jednoduchá. Existuje totiž hneď niekoľko dobrých dôvodov, pre ktoré sa oplatí zainvestovať práve do takejto tlačiarne. Čítajte ďalej a v nasledujúcich riadkoch ukážeme až  5 dôvodov, prečo je Wi-Fi tlačiareň správnou voľbou.

Niekoľko slov na úvod

Bezdrôtové siete a vzájomná bezdrôtová komunikácia zariadení nie sú žiadnou novinkou. V súčasnosti už ide o dlhodobý trend, ktorý sa v praxi uplatňuje nielen v kancelárskych priestoroch, ale čoraz častejšie sa využíva aj v bežných domácnostiach. Už dávno preč sú tie časy, kedy boli notebooky alebo klasické stolné počítače v podstate jedinými prístrojmi, ktoré bolo možné bezdrôtovo pripojiť k internetu alebo takýmto spôsobom ich spárovať s inými zariadeniami.

Popri spomínaných notebookoch dnes bezdrôtovou technológiou disponujú mobilné telefóny, hracie konzoly, zariadenia pre stream hudby a videa, či rôzna audio-video technika. No a okrem spomenutých zariadení bezdrôtovú technológiu používajú samozrejme aj spomínané tlačiarne a multifunkčné zariadenia. Wi-Fi modul je tak súčasťou mnohých modelov tlačiarní, ktoré prinášajú možnosť rýchleho pripojenia alebo spárovania rôznych zariadení a v konečnom dôsledku bezkonkurenčne pohodlnú tlač.

Nevýhody tejto technológie v princípe neexistujú. Snáď jedinou slabšou stránkou Wi-Fi pripojenia je bezpečnosť takejto tlače, ktorá je však pomocou šifrovacieho protokolu WPA 2 zabezpečená pomerne dobre. Šifrovací štandard  WPA 2 prípadnú hrozbu prelomenia ochrany bezpečnej tlače eliminuje na minimum. Vráťme sa však späť k Wi-Fi tlačiarňam a pozrime sa na konkrétne dôvody, ktoré by ste sa mali pri kúpe novej tlačiarne zobrať do úvahy. 

Odstrihnete sa od káblov a tlačíte odkiaľkoľvek z domu

Ak vám prekáža množstvo všadeprítomných káblov, do ktorých sa neraz zapletú nohy pričom nehrozí len poškodenie kábla, či zhodenie notebooku zo stola, ale dokonca aj pád človeka, tak celkom určite uvítate možnosť bezkáblového prepojenia tlačiarne s vašim počítačom.

Wi-Fi tlačiareň je však výbornou voľbou aj v prípadoch, keď chcete tlačiť textové dokumenty alebo fotografie z ktoréhokoľvek miesta vašej domácnosti. Nemusíte byť pritom v blízkosti Wi-Fi tlačiarne. Z pohodlia každej miestnosti v dome môžete tomuto zariadeniu zadať pokyn na vykonanie tlačovej úlohy. Je to úplne jednoduché. Postačí vybrať konkrétnu tlačovú úlohu a výber potvrdiť.

Tlačové úlohy zadáte nielen z notebooku

Ak by ste chceli tlačiť z nejakého mobilného zariadenia, tak pri klasickej tlačiarni bez Wi-Fi modulu musíte najskôr dokument odoslať do vášho notebooku alebo stolného počítača a až potom zadať príkaz na tlač. Pri Wi-Fi tlačiarni tento postup úplne obídete, pretože tlačovú úlohu môžete do tejto tlačiarne odoslať priamo z tabletu alebo smartfónu. Navyše, po stiahnutí aplikácie do vášho smartfónu môže byť zadanie príkazu na tlač vykonané takpovediac na jeden dotyk. Vy tak v rekordne krátkom čase môžete v ruke držať požadovaný tlačený dokument.

  • V jednoduchosti inštalácie je ďalšia výhoda Wi-Fi tlačiarne

    Výrobcovia Wi-Fi tlačiarní vychádzajú svojim klientom maximálne v ústrety a inštaláciu týchto zariadení v rámci možností čo najviac zjednodušujú. Wi-Fi tlačiareň sa preto nepripája k počítaču, ale priamo k lokálnej Wi-Fi sieti, kde po pripojení slúži ako sieťový prvok pre iné pripojené zariadenia, z ktorých je potom možné zadávať tlačové úlohy. V prípade že máte vašu lokálnu sieť chránenú heslom, bude potrebné, aby ste ku inštalácii Wi-Fi tlačiarne našli údaje týkajúce sa hesla a siete. Wi-Fi tlačiareň samozrejme v prípade potreby môžete pripojiť k notebooku aj pomocou USB káblu.

    Multifunkčné tlačiarne a Wi-Fi

    No a napokon sme sa dostali k poslednému dôvodu, ktorý by ste mali pri výbere tlačiarne tiež zvážiť. A tým je skutočnosť, že Wi-Fi modul je často výrobcami tlačiarní umiestňovaný do drahších multifunkčných tlačiarní. Vďaka týmto zariadeniam môžete doklady kopírovať, skenovať alebo ich prostredníctvom elektronickej pošty odosielať.

    Prostredníctvom Wi-Fi tlačiarne môžete veľmi komfortným spôsobom (bez použitia káblov) tlačiť textové, či grafické doklady. Samozrejme iba za predpokladu, že vaša tlačiareň bude disponovať dostatkom atramentu alebo kvalitným tonerom.