Ako správne vybrať náplň

S výmenou tonera alebo atramentovej cartridge sa z času na čas musí vysporiadať každý majiteľ tlačiarne. Keď Vám teda vaša tlačiareň možno už zajtra ohlási prázdny toner, alebo blížiaci sa koniec atramentovej kazety, viete, po akej náplni máte siahnuť?

Veci, ktoré sa zdajú byť komplikované, môžu byť nakoniec jednoduché. Aby sme Vám teda výber tonera alebo atramentovej náplne zjednodušili pokiaľ možno čo najviac, ponúkneme Vám pohľad na 3 scenáre, podľa ktorých môže výber vhodnej náplne prebehnúť hladko a rýchlo.

Typ náplne je daný, ten pravdepodobne riešiť nemusíte

O type náplne ste v podstate rozhodli už pri kúpe tlačiarne, takže v tomto smere je všetko jasné. Tlačiarne s atramentovou technológiou tlače si jednoducho budú vyžadovať atramentové cartridge, a pokiaľ ste pri kúpe uprednostnili zariadenie s laserovou technológiou tlače, budete musieť siahnuť po toneroch. Pokiaľ Vám technológia tlače vášho zariadenia nie je zrejmá, pozrite sa do manuálu, ktorý ste dostali pri kúpe tlačiarne.

Značka tonera / atramentového cartridgea Vám hlavu nezamotá

So značkou atramentových náplní alebo tonerov je to podobné ako s ich typom. Značku originálnej náplne si teda budete prakticky vyberať podľa značky tlačiarne, ktorú ste si kúpili. Na tomto mieste vystupuje do popredia otázka súvisiaca s používaním alternatívnych, čiže kompatibilných tonerov či náplní.

Originálna alebo kompatibilná?

Ako sme už naznačili, pri výbere tonera alebo atramentovej náplne do tlačiarne máte na výber 2 možnosti. Rozhodnúť sa môžete pre originálnu náplň vyrábanú priamo výrobcom tlačiarne alebo pre kompatibilnú náplň.

Každý výrobca tlačiarne sa istým spôsobom snaží vytvárať na užívateľa "nátlak", aby boli v jeho zariadeniach používané len originálne náplne. Treba ale objektívne povedať, že z pohľadu kvalitatívnych vlastností na tom nie sú o nič horšie ani kompatibilné náplne, ktoré majú minimálne porovnateľné parametre ako ich originálna verzia. Rozdiel v cene je pritom často priepastný.

Či už sa teda rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, mali by ste vedieť, že v žiadnom prípade neurobíte krok vedľa a originálne aj kompatibilné náplne budú zárukou kvalitnej tlače. Aby ste si však boli kvalitou kompatibilných náplní istí na 100%, hľadajte pri nich informáciu, či spĺňajú požiadavky medzinárodnej normy ISO 9001.

Rozhodovať sa môžete aj podľa výťažnosti

Ak sa snažíte dosiahnuť ekonomicky úspornú tlač, tak okrem ceny náplne by ste v popise tonerov alebo atramentových kaziet rozhodne nemali nechať bez povšimnutia údaj o výťažnosti konkrétnej náplne, teda údaj o celkovom počte vytlačených strán.

V ponuke teda nájdete tonery alebo atramentové cartridge s rôznym objemom náplne a s odlišnou výťažnosťou. Nezabudnite ale, že sa uvádza len pri 5% pokrytí stránky. A pri výbere vhodnej náplne nesmiete zabúdať tiež na fakt, že najlacnejší toner nie vždy musí predstavovať najoptimálnejšiu voľbu. Výhodnosť konkrétnej náplne do tlačiarne by ste si preto mali overiť jednoduchým prepočtom. Cena náplne / výťažnosť náplne = cene 1 výtlačku. Takýto nekomplikovaný prepočet Vám napovie, ktorú náplň sa Vám nakoniec skutočne oplatí kúpiť do tlačiarne. Nuž poďme sa teraz spoločne pozrieť, ako môže výber vhodnej náplne vyzerať v praxi.

NÁVOD AKO VYBRAŤ NÁPLŇ

1.  Mám prázdnu náplň a poznám jej označenie

Ak máte poruke prázdnu atramentovú kazetu alebo toner a dokážete z neho zistiť označenie, pôjde o skutočne rýchly proces výberu aj objednania náplne, ktorú môžete mať doma už za dva dni. A čo pre to musíte urobiť?

Nič zložité, stačí, keď označenie náplne napíšete do políčka vyhľadávanie. Do systému vyhľadávania tak nemusíte zapojiť typ, či značku tlačiarne a bokom môžete nechať filter farieb. Systém urobí všetko za Vás a zobrazí Vám všetky relevantné výsledky, v rámci ktorých dostanete ponuku na originálnu alebo kompatibilnú náplň do tlačiarne.

Systém vyhľadávania dokáže ponúknuť tonery alebo atramentové cartridge aj pri neúplnom označení. Pokiaľ z Vašej kazety odčítate napríklad iba číselný kód, systém ho identifikuje a ponúkne niekoľko alternatívnych náplní s takýmto označením. Pre lepšiu predstavu si to môžeme ukázať na jednoduchom príklade. Na prázdnej kazete od tonera ste našli čísla 3380. Po zadaní kódu do vyhľadávacieho políčka Vám bude ponúknutý originálny alebo kompatibilný čierny toner Brother TN-3380.

2.  Nepoznám označenie náplne, ale poznám model a značku výrobcu tlačiarne

Hlavu rozhodne nemusíte vešať ani vtedy, keď nebudete poznať označenie náplne, pretože ak je Vám známa značka a model tlačiarne, môžete pri výbere vhodného tonera alebo atramentovej kazety postupovať úplne rovnako rýchlo. Celý rozdiel bude spočívať iba v tom, že namiesto kódu alebo označenia náplne zadáte do vyhľadávacieho políčka značku a model tlačiarne. Systém Vám aj v tomto prípade predostrie vhodnú ponuku originálnych alebo kompatibilných tonerov.

3.  Skúšam to sám, ale výber je veľký a nie som si istý

V podstate Vám nič nebráni hľadať vhodnú náplň na našej stránke tak, že zadáte typ tonera alebo atramentovej náplne (originálna alebo kompatibilná náplň), vo filtri farieb označíte požadovanú farbu, kliknete na výrobcu a možno si ešte zoradíte zobrazenie produktov podľa obľúbenosti, či od najlacnejšieho alebo naopak od najdrahšieho výrobku. Výsledok hľadania po zadaní týchto parametrov Vám ale s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne hneď niekoľko produktov. Prejdenie celej ponuky, produkt po produkte, Vám tak zaberie cenné desiatky minút, ktoré môžete využiť oveľa rozumnejším spôsobom. Naše vyhľadávanie je veľmi presné a funguje nanajvýš spoľahlivo. Pre takto komplikovanú alternatívu hľadania správnej náplne teda neexistuje najmenší dôvod. Platí to o to viac, pretože môžete kedykoľvek využiť naše služby a poradenstvo.

Pomôžeme a poradíme Vám s výberom

Neviete typ cartridge ani typ tlačiarne?

Volajte a my Vás nasmerujeme, ako všetko zistiť a poradíme.

Máte s výberom náplne akékoľvek problémy? Pokojne sa obráťte na nás. Vyberieme Vám originálnu alebo kompatibilnú náplň, ktorá bude plne vyhovovať tlačiarni i Vašim požiadavkám. Kontaktovať nás môžete telefonicky na +421 917 858 607 alebo nám napíšte na email obchod@cdrmarket.sk.