Dajte vášmu toneru šancu na druhý život

To, že sme Zelená firma, už určite viete. To, že prečo, pravdepodobne nie. Kontaminácia životného prostredia je jedným z najväčších problémov, ktorým momentálne čelíme ako spoločnosť. Fakt, že tie najinteligentnejšie stvorenia, ktoré kedy kráčali po planéte Zem, ju dokázali v priebehu zlomku jej existencie až natoľko zničiť, je naozaj na zamyslenie.

Niet pochýb, že aj tlačiarenský priemysel má nemalú ujmu na znečistení prírody. Staré tonery, ktoré sa nerecyklujú, predstavujú z environmentálneho hľadiska dokonca až takú hrozbu, že boli zaradené do kategórie nebezpečného odpadu. Tento titul si, bohužiaľ, jednoznačne zaslúžia. Ich rozklad na skládkach komunálneho odpadu môže totižto trvať aj viac než tisíc rokov.

Recyklácia toneru má zmysel

Podľa odhadov ekologických organizácií počet vyhodených tonerov prekračuje pol miliardy kusov ročne. Možno si poviete, že pri takýchto číslach recyklácia jedného predsa planétu nezachráni. Avšak, s vedomím, že počas života ich použijete hneď niekoľko desiatok, ich recykláciou dokážete výrazne prispievať k zredukovaniu vašej stopy na životnom prostredí.

Ako na to?

K tomu, aby sa pôda, voda a ovzdušie čo najmenej kontaminovali toxínmi z rozkladu a zo spaľovania častí vášho tonera, stačí naozaj málo. Jedným z mnohých ekologických riešení je posielanie použitých originálnych tonerových kaziet na renováciu. V prípade, že vlastníte kompatibilný toner, odovzdať ho môžete v najbližšom zbernom dvore.

Recyklovať však môžete aj oveľa kreatívnejším spôsobom. My sme tentoraz prázdnemu toneru doslova vdýchli život!

Stačila pôda, voda, svetlo, trochu lásky...

...a vďaka našim kolegyniam v CDRmarket predajni sa stal starý toner domovom pre tieto zelené krásky.

V prípade, že sa vám takáto tonerová verzia kvetináča zrovna nehodí do obývačky, zašlite prázdne kazety nášmu e-shopu. Kontaktujte nás emailom / telefonicky a prekonzultujte dodaciu adresu alebo odovzdanie kaziet na výdajnom mieste s niektorým z našich pracovníkov. Takýmto spôsobom budete mať istotu, že likvidácia prebehne presne podľa požiadaviek zákona o nakladaní s nebezpečnými odpadmi a v súlade s prírodou.