Hľadáte LED tlačiareň do domácnosti alebo kancelárie? Tieto 3 vás môžu zaujať

LED technológia tlače slávi úspechy už niekoľko desiatok rokov. Od tlačiarní novej generácie sa samozrejme očakáva profesionálna kvalita tlače a nízke prevádzkové náklady. Tieto zariadenia však dokonale vyhovujú aj poslednému dôležitému kritériu, ktorým je rozumný pomer ceny a výkonu.

LED tlačiarne sú po technologickej stránke v mnohom podobné klasickým laserovým tlačiarňam. Využívajú fotosenzitívny elektrostatický i zapekací valec a používa sa v nich tiež  kazeta s práškovým tonerom. Odhliadnuc od menších a kompaktnejších rozmerov LED tlačiarní, najzásadnejším rozdielom medzi oboma prevedeniami je osvitová jednotka.

Kým pri laserových tlačiarňach zohráva podstatnú úlohu laserový lúč, ktorý je pomocou sústavy optických hranolov a zrkadielnasmerovaný na spomínaný elektrostatický valec, LED tlačiarne využívajú na osvit valca osvitové pásy zložené z LED diód. LED technológia tlače tak v osvitovej jednotke nepoužíva žiadnu zložitú optiku s pohyblivými dielmi. Výhody LED tlačiarní vám predstavíme pri 3 konkrétnych modeloch, ktoré sme si pre vás dnes pripravili.

LED tlačiareň Brother MFC-9340CDW

Farebná multifunkčná LED tlačiareň Brother MFC-9340CDW je určená pre menšie kancelárie a domácnosti, čomu zodpovedajú jej možnosti. Zariadenie ponúka skenovanie, kopírovanie i duplexnú tlač čiernobielych či farebných dokumentov, ktorá prebieha v rozlíšení 2400 x 600 dpi. O kvalite výtlačkov teda niet najmenších pochybností. Spomenúť treba tiež možnosť faxovania,ktorá však v tejto cenovej kategórii nie je veľkým prekvapením.

O zjednodušenie ovládania sa postará farebný dotykový LCD displej s uhlopriečkou 9,3 cm. Brother MFC-9340CDW rozhodne nezaostáva za inými modelmi ani v rýchlosti tlače. Práve naopak. Tlačový modul zvládne za jednu minútu spracovať 22 čierno-bielych výtlačkov a rovnaký počet strán môžete držať v ruke aj pri farebných dokumentoch. Tlačiť sa dá jednoducho z USB alebo webových aplikácií, ako sú Apple AirPrint, či Google Cloud Print. Pri tlačiarni uvítate možnosť zabezpečenia dát. K dispozícii máte tiež automatický podávač s kapacitou 35 listov a kancelársky papier, ktorý bude potrebné do zásobníka doplniť po vytlačení 250 hárkov papiera.    

LED tlačiareň Brother DCP-L3550CDW

Aj model farebnej, multifunkčnej tlačiarne Brother DCP-L3550CDW reprezentuje novú generáciu LED tlačiarní. Cieľovou skupinou pre túto tlačiareň sú domáci užívatelia, ale zariadenie sa uplatní aj v začínajúcej firme, ktorá pri svojom rozbehu nechce veľa investovať do drahšieho riešenia.

LED tlačiareň tak, ako sme to už naznačili, dáva majiteľovi možnosť kopírovania, skenovania a automatickej duplexnej tlače. Vďaka bezdrôtovému rozhraniu môžete zariadenie rýchlo a pohodlne zapojiť do pracovných aktivít firmy alebo domácnosti. Model Brother DCP-L3550CDW je vybavený automatickým podávačom papiera na 50 listov a zásobníkom s kapacitou 250 hárkov papiera. Tlačiareň pracuje s rozlíšením tlače 2 400 dpi  a podobne ako pri vyššie uvedenom modeli sa môžete oprieť o služby farebného dotykového displeja s uhlopriečkou 9,3 cm. Tlačový modul zvládne spracovať až 18 strán za minútu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Viete ako funguje skener v tlačiarni?

LED tlačiareň Brother HL-L3210CW

Ak hľadáte tlačiareň s jednoduchou obsluhou a výborným pomerom ceny i výkonu, ktorú plánujete využívať iba na farebnú alebo čierno-bielu tlač dokumentov, tak model Brother HL-L3210CW môže byť pre vás ten pravý.

Zariadenie používa LED technológiu tlače s rozlíšením 600 x 2400 dpi, ktoré nepripustí špekulácie o kvalite výtlačkov. Tlačiareň poteší bezdrôtovým rozhraním i rýchlosťou tlače. Za minútu máte k dispozícii 18 čiernobielych alebo farebných výtlačkov. Brother HL-L3210CW nesklame ani zásobníkom s kapacitou 250 listov papiera, ktorý nevyžaduje časté dopĺňanie a preto šetrí čas. Do pozornosti vám však chceme dať vysokokapacitné tonery, s ktorými stlačíte prevádzkové náklady ešte nižšie a šetríte peniaze vo väčšej miere. 

TIP: Pozrite sa, ktoré laserové tlačiarne patria medzi najpredávanejšie.