Potlač bužírok

Prehľadné označenie vodičov a káblov nie je iba o estetickom dojme. Kvalitné značenie predovšetkým zjednodušuje montážne práce, následné opravy, revízie i údržbu. Svoje by o tom určite vedeli dlhé hodiny rozprávať elektrikári, telekomunikačný pracovníci, revízny technici a mnohé ďalšie profesie.

 

Ak je teda aj pre vašu firmu kvalitné značenie káblov a vodičov absolútnou prioritou, máme pre vás výbornú správu. S popisovačmi bužírok, alebo ak chcete s tlačiarňami bužírok z našej ponuky môžete mať pri označovaní vodičov a káblov pokojne aj tie najvyššie ambície.

Kombinácia moderných tlačiarní so špičkovou termotransferovou technológiou tlače, špeciálnych kompatibilných farbiacich pások a v neposlednom rade popisovacích bužírok je zárukou výnimočných výsledkov. Jednoduchšie povedané, popisovače bužírok a kvalitný spotrebný materiál sa v praxi postarajú o to, že potlač nezmizne a bužírky budú bez výraznejších problémov dobre čitateľné aj po rokoch.

Popisovače bužírok príjemne prekvapia. Bez ohľadu na značku výrobcu

Výrobky firmy Partex majú vo svete cveng. Využívajú sa všade tam, kde je potrebné trvalé a spoľahlivé označenie materiálov, káblov a elektrických zariadení. Bez veľkej námahy by sme výrobky Partex našli v domácnostiach i v kanceláriách, rovnako ako v elektrárňach či v priemyselných objektov alebo verejných budovách. Niet preto divu, že tlačiarne Partex majú bohaté zastúpenie aj v našej ponuke. 

Dobrou správou však je tiež fakt, že tlačiarne bužírok od výrobcov Canon, Supvan, Biovin, L-mark, PT či Max v ničom zásadnom nezaostávajú a snažia sa so zariadeniami Partex držať krok. Popisovače bužírok sú tak vo všeobecnosti plne automatizované a vybavené mnohými pokročilými funkciami, ktoré sú pri viacerých modeloch prístupné po stlačení jedného tlačidla. Tlačiarne bužírok okrem ľahkého ovládania disponujú tiež pohodlnou klávesnicou rozmerným displejom.

Spokojní budete aj čo sa týka tlače na bužírky, tieto zariadenia dokážu popísať bužírky s priemerom od 2 do 6 milimetrov. Tlačiarne bužírok potešia aj kompaktnými rozmermi, bez ktorých by to v teréne nešlo. Ak však nie je od nich vyžadovaná mobilita, môžete siahnuť po stolných termotransferových tlačiarňach schopných plniť akékoľvek vysoké požiadavky.

Pochvalu si zaslúžia aj pásky a bužírky

Kompatibilné pásky nevyhnutné pre termotransferovú tlač sú k dispozícii v rôznych rozmeroch a farebných prevedeniach. Na svoje si tak príde každý. To isté sa však dá povedať aj o bužírkach. Popisovacie bužírky sú dostupné v žltej alebo bielej farbe. Priemer bužírok začína na 2 mm a v takmer pravidelných odstupoch po 0,5 mm pokračuje až do priemeru 7 mm. Po potlači ich tak môžete natiahnuť na vodiče s rôznou hrúbkou.

Bužírky samozrejme nezabúdajú ani na prispôsobenie sa vodiču alebo káblu bez toho, aby došlo k ich pootočeniu alebo posunu. Dobré služby vám preukážu okrúhle oválne bužírky, ale pri požiadavkách na dokonalé obopnutie vodiča sa predsa len najviac hodia biele alebo žlté zmršťovacie bužírky. Pomer zmrštenia bužírok môže byť rôzny. Spravidla sa však bužírky zmrštia na polovicu svojho pôvodného priemeru 2:1, ale ničím výnimočným nie sú ani bužírky s priemerom zmrštenia 3:1.