Spoznajte Canon, jednu z najinovatívnejších firiem sveta

Vedeli ste, že pomenovanie Canon je odvodené od mena japonskej bohyne milosrdenstva Kwan-jin? Pôvodný názov spoločnosti totiž znel Precision Optical Industry, Co. Ltd. Firma ho zmenila v roku 1947, pričom predtým podobne nazvala svoj prvý prototyp dreveného fotaparátu „Kwanon“.

Japonská spoločnosť Canon, známa ako svetový líder v poskytovaní inovácií v oblasti obrazových a informačných technológií, bola založená už v roku 1937. V súčasnosti firma zamestnáva viac ako 190 000 ľudí v 256 krajinách sveta.  Zameriava sa najmä na výrobu optických, zdravotníckych i zobrazovacích technológií. Známe sú predovšetkým fotoaparáty, projektory, bezpečnostná technika, kancelárska technika a jej doplnky, multifunkčné tlačiarne a skenery, či kompletný sortiment originálneho spotrebného materiálu pre zobrazovacie technológie, ako sú farby do tlačiarní a mnohé ďalšie.

Filozofia spoločnosti si za cieľ kladie všeobecné blaho

Nemenný základ značky, jej obchodnej činnosti a sponzorských aktivít vyjadruje podniková filozofia spoločnosti Canon, ktorá je charakterizovaná jediným japonským slovíčkom „Kyosei“. V preklade to znamená „spoločne žiť a pracovať pre všeobecné blaho“. Tento princíp prijali za svoj všetci zamestnanci spoločnosti Canon, takže ovplyvňuje ich poslanie a hodnoty, ako aj spôsob vykonávania obchodnej činnosti.

Tento zodpovedný prístup k podnikaniu a zohľadňovanie toho, ako činnosť spoločnosti vplýva na svojich zákazníkov, zamestnancov, partnerov a vôbec celý svet, dokazuje aj fakt, že práve firma Canon ako prvá zaviedla program recyklácie laserových tonerových kaziet.

Inovácie, ktoré siahajú až po hranice nemožného

Zobrazovacie technológie spoločnosti Canon sú neustále inovované a rozširované. Prostredníctvom svojich expertov v daných oblastiach firma úspešne zasahuje nielen do vývoja satelitov, zdravotníckych, optických či zobrazovacích technológií, ale aj do rozširovania možností tlače a priemyselného vybavenia. Tým doslova pokoruje hranice toho, čo sa dosiaľ považovalo za možné. Vďaka popredným kancelárskym faxom, monofunkčným a multifunkčným tlačiarňam či spotrebnému sortimentu Canon tak môžete svoju prácu urobiť omnoho rýchlejšie a šikovnejšie.

Nechajte vyniknúť svoje náčrty CAD, reklamnú grafiku, fotografie a umenie v živých farbách na papieroch, ktoré poskytujú vždy výstavnú kvalitu výtlačkov. Je len na vás, či si vyberiete na splnenie svojich kreatívnych ambícií papier s lesklou, ligotavou alebo matnou povrchovou úpravou. Prípadne zvýšte svoj výnos a objavte nové príležitosti, ktoré ponúkajú veľkoobjemové tlačiarne značky Canon.

Tlačiarne Canon sú synonymom kvalitnej technológie

Hoci sa príbeh spoločnosti začal výrobou fotoaparátov, ani na poli kancelárskej zobrazovacej techniky nie je Canon úplným nováčikom. Už koncom 70. rokov sa firma začala viac orientovať na výrobu kancelárskych zariadení - predovšetkým tlačiarní a kopírok. Do výroby tlačiarní sa však naplno vrhla až v roku 1975, keď uviedla na trh svoju prvú laserovú tlačiareň.

Následne v roku 1985 začala spoluprácu so značkou Hewlett-Packard, ktorej firma Canon dodáva všetky laserové technológie do jej tlačiarní. Je známe aj to, že spoločnosť Canon sa stala držiteľom viacerých patentov z oblasti výroby laserových tonerov. Toto úzke partnerstvo prináša Canonu necelú pätinu ročných príjmov spoločnosti. Ako význam tohto segmentu v priebehu rokov rástol, z Canonu sa stal popredný svetový výrobca tonerov a tlačiarní. Podľa poslednej oficiálnej správy spoločnosti totiž prináša predaj kancelárskych zobrazovacích technológií, ako sú multifunkčné zariadenia, tlačiarne a skenery, firme viac ako 45 % obratu (na porovnanie segment fotoaparátov tvorí len 25,5 % obratu).