Štítkovače a tlačiarne štítkov Brother

Štítkovače a tlačiarne štítkov sú v súčasnosti bežne využívané nielen v priemyselných odvetviach alebo v kanceláriách, ale čoraz častejšie sa presadzujú už aj v domácnostiach. Štítky prispievajú k zvýšeniu produktivity práce, k zefektívňovaniu zásobovania a tiež informujú, či upozorňujú.

Na trhu sú desiatky štítkovačov rôznych značiek, no spomedzi nich nás dnes budú najviac zaujímať štítkovače a tlačiarne štítkov spoločnosti Brother. Ak sa pýtate, prečo sme  sa rozhodli pozrieť práve na štítkovačetlačiarne štítkov Brother, hneď vám to vysvetlíme. Spomenuté zariadenia podľa nášho názoru znesú tie najprísnejšie kritériá na kvalitu a sú vždy pripravené ponúknuť svoje služby, či už pri plnení súkromných alebo firemných úloh. Rýchlo, spoľahlivo, efektívne, ekonomicky výhodne a bez komplikovanej obsluhy. Tak ako sme napokon zvyknutí aj pri iných výrobkoch z portfólia firmy Brother.

To ale nie je všetko. Do veľkej miery v ich prospech zavážil tiež fakt, že efektivitu práce alebo jednoduchú identifikáciu predmetov dokážu podporiť nielen drahšie tlačiarne štítkov s inteligentnými technológiami, ale už aj kompaktnejšie a predovšetkým lacnejšie štítkovače Brother. Že nejde o lacný marketing vás presvedčia aj nasledovné riadky.

Na svoje si príde každý

Spoločnosť Brother naozaj neponecháva nič na náhodu. K dispozícii sú teda štítkovače a tlačiarne štítkov na domáce, či kancelárske použitie alebo na priemyselné štítkovanie, zorganizovanie pracoviska i roztriedenie tovaru. A aby neostalo iba pri slovách, priblížime si konkrétne rady prístrojov Brother.

Začať môžeme pri P-touch tlačiarňach štítkov pripojiteľných ku klasickým či vreckovým počítačom, ktoré pomocou Wi-Fi alebo Bluetooth môžu tlačiť menovky a štítky zo smartfónu i tabletu. V ponuke P-touch tlačiarní Brother nájdeme stolné zariadenia s integrovanými klávesnicami a LCD displejmi i kompaktné prenosné tlačiarne vybavené QWERTY klávesnicou a podsvieteným displejom, ktoré sú ako stvorené pre elektrikárov a montážnych pracovníkov. Nenechajte sa však pomýliť. Prenosný štítkovač sa uplatní nielen pri označovaní elektrických vodičov a sieťových káblov, ale aj pri správe majetku, v kancelárii a domácnosti.

P-touch štítkovače dokážu potlačiť pásky Brother so šírkou 12 mm, 18 mm, 24 mm, ale aj 36 mm. Nuž a keď sme pri páskach, spomenúť môžeme mimoriadnu odolnosť potlačených TZe, TZe-FX, TZe-S i zmršťovacích HSe pások.

Stolná tlačiareň vs. priemyselný štítkovač Brother

Ak hľadáte cenovo výhodnú alternatívu na menšie objemy tlače, pouvažovať by ste mali nad radom stolných tlačiarní Brother radu QL, ktoré môžu tlačiť papierové štítky so šírkou od 50 mm do 118 mm. Tieto zariadenia ponúkajú jednoduché používanie, ktoré ocenia stredne veľké podniky a firmy. Stolné tlačiarne štítkov môžu byť perfektnou voľbou pre logistické spoločnosti, pre skladové hospodárstvo, maloobchod i zdravotníctvo.  

Priemyselné štítkovače radu TD disponujú množstvom užitočných funkcií, ktoré robia štítkovanie jednoduchých a maximálne efektívnym. Zariadenia zároveň vynikajú rýchlou tlačou, odolnosťou a spoľahlivosťou. Priemyselné štítkovače zvládnu veľké objemy tlače, takže vďaka nim môžu pri výrobe adresných, skladových, expedičných či akýchkoľvek iných typov štítkov držať s konkurenciou krok veľké firmy, podniky, sklady a distribučné spoločnosti.

Pred kúpou konkrétneho zariadenia sa oplatí identifikovať svoje potreby

Výber optimálneho štítkovača alebo tlačiarne štítkov v mnohom pripomína výber atramentovej či laserovej tlačiarne. Pred kúpou zariadenia sa preto aj v tomto prípade odporúča zohľadniť frekvenciu a objem tlače štítkov. Zabudnúť samozrejme netreba na konektivitu zariadenia a požadované funkcie alebo možnosti štítkovača. Pri špecifických požiadavkách na tvorbu štítkov v teréne treba zobrať do úvahy tiež schopnosť daného zariadenia plniť takéto úlohy v exteriéri.  

Inými slovami, vyberte si taký štítkovač alebo tlačiareň štítkov, ktoré sa svojimi parametrami budú najviac približovať vašim reálnym požiadavkám. Neexistuje totiž najmenší dôvod, prečo by ste mali zbytočne investovať do drahého zariadenia určeného na vysoké objemy tlače štítkov alebo do prístroja s funkciami, ktoré prakticky nikdy nevyužijete. Platí to prirodzene aj naopak a pri požiadavkách na tlač desiatok, resp. stoviek štítkov denne rozhodne na tlačiarni štítkov nešetrite.