Ako definovať dostatočný odstup pomocou podlahovej pásky

Podlahy, steny alebo nakladacie rampy - označovacie pásky sa dajú využiť naozaj kdekoľvek. Sú ideálne na označenie intenzívne zaťažených komunikácií a pruhov na prevážanie paliet či farebnú identifikáciu potrubí. V poslednej dobe sa však najčastejšie používajú na vyznačenie potrebných rozostupov a ďalších ohraničení v rámci dodržiavania protipandemických opatrení. Dnes si priblížime, ako na to.

 

Ako na správne označovanie vymedzených priestorov

V súčasnosti sa stala realitou potreba minimalizovať riziko nákazy koronavírusom prostredníctvom dodržiavania hygienických opatrení. K nim patrí okrem iného aj dodržiavanie požadovanej vzdialenosti, pri čom sa výborne osvedčila vyznačovacia páska. Špeciálna farebná podlahová páska je ako stvorená na označenie odporúčaných rozostupov alebo vymedzenie oblastí so zákazom vstupu.

Pre maximálnu spokojnosť s trvácnosťou aplikovanej podlahovej pásky je vhodné dodržať niekoľko zásad. Aby vyznačovacia páska na zvolenom mieste dobre držala a neodliepala sa, je potrebné najskôr povrch podlahy dôkladne očistiť. Po aplikácii pásky zase odporúčame použiť stierku alebo iný adekvátny nástroj na optimálne prilepenie a vyhladenie povrchu pásky.

Podlahová páska je na označovanie ako stvorená

Vyznačovacia páska na podlahu sa môže použiť na drevo, laminát, dlaždice alebo PVC kdekoľvek vo verejných priestoroch. Odporúčame ju aplikovať na zem najmä na miestach, kde sa tvoria rady a kde dochádza k zhromažďovaniu klientov alebo zákazníkov. Jej použitie je veľmi jednoduché. Vzhľadom na to, že podlahová páska disponuje dostatočnou poddajnosťou a flexibilitou, môžete ju aplikovať v potrebných krivkách a oblúkoch, tak, ako to vyžaduje daný priestor. Podlahová páska sa vám osvedčí aj pri obkladaní uličiek, diskrétnych zón a zvýrazňovaní požadovaných rozostupov.

Jednoducho s ňou vyznačíte bezpečnú vzdialenosť v čakárňach a na úradoch, odstup od okienok s lístkami, od pultov či pokladní. Podlahová páska je rezistentná a funkčná, vyznačuje sa jednoduchou inštaláciou, vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Pri inštalácii stačí, ak ťahom odstránite fóliu a pásku jednoducho nalepíte tam, kam potrebujete.

Jednoduchá aplikácia a ľahká údržba

Často sa stáva, že označenie, ktoré ste len nedávno s pomocou podlahovej pásky urobili, je potrebné pozmeniť alebo dokonca úplne odstrániť. Vďaka špeciálnemu lepiacemu systému sa naše vyznačovacie pásky dajú odlepiť od povrchu bez toho, aby po nich zostalo lepidlo. To je dôvod, prečo dokonale vyhovujú rýchlo sa meniacim podmienkam. Okrem toho sa vyznačujú ďalšími priaznivými vlastnosťami, ako je napríklad vysoká tepelná odolnosť (až do 60 °C), ako aj odolnosť voči vlhkosti a UV žiareniu.