Brother - firma, ktorá desaťročia vyrába kvalitné náplne do tlačiarní

Spoločnosť Brother nemusíme pravdepodobne nikomu z vás nejako špeciálne predstavovať. Firma pôsobí na európskom trhu už viac ako 60 rokov a o kvalite jej zariadení sa môžeme dennodenne presviedčať doma alebo v práci. Bez ohľadu na to, či ide o kancelársku techniku, alebo produkty určené pre priemyselné odvetvia.

Krátky pohľad do histórie firmy

Spoločnosť Brother začala písať svoju pozoruhodnú históriu už v roku 1908. Vtedy sa samozrejme volala ešte YASUI SEWING MACHINE CO a venovala sa opravám šijacích strojov, či výrobe náhradných dielov. Po smrti zakladateľa spoločnosti Kanekichi Yasua prevzal vedenie vo firme jeho syn a firma onedlho rozšírila svoje podnikanie o výrobu šijacích strojov, ale aj slamených klobúkov. Postupne spoločnosť prechádzala reorganizáciou a s expanziou svojich výrobkov do zahraničia rozširovala zároveň sortiment svojich produktov. Ako príklad môžeme uviesť práčky, ventilátory, pletacie stroje, či dokonca motocykle Darling, ktoré disponovali objemom  80 cm3.

Dôležitých medzníkov v histórii spoločnosti Brother nájdeme viac a určite sa niektorých z nich zmienime trochu neskôr, no bez povšimnutia nemôžeme nechať rok 1958, kedy firma založila obchodnú spoločnosť aj na území Európy. Firma si pre svoje podnikanie v Európe vybrala Írsko, o niečo neskôr k nemu pribudlo Francúzsko, Nemecko a Holandsko. V roku 1962 sa spoločnosť premenovala a začala používať dnešný názov BROTHER INDUSTRIES LTD.

Brother má na svojom konte niekoľko svetových prvenstiev

O zdokonalenie atramentovej technológie tlače sa v minulosti pokúšalo niekoľko firiem súčasne a s firmou Brother súperili také zvučné značky ako HP, Epson, či Canon. Neprináleží nám hodnotiť vtedajší konkurenčný boj, no je pravdou, že prvá vysokorýchlostná ihličková tlačiareň je navždy spojená práve s firmou Brother, ktorá zariadenie navrhnuté spoločnosťou CDCC skonštruovala a následne od roku 1971 aj vyrábala a predávala.  

Tým sa prvenstvá spoločnosti Brother ešte neskončili. Práve naopak. Po ihličkových tlačiarňach sa k slovu dostali elektrické písacie stroje, ktorí zožali celosvetový úspech a stali sa významným impulzom pre rozvoj firmy. Spomenúť však musíme rok 1987 spojený s laserovou tlačiarňou Brother a potom predovšetkým rok 1995, ktorý sa nesie v znamení prvého multifunkčného laserového zariadenia na svete. Toto prvenstvo spoločnosť Brother zopakovala o dva roky neskôr, teda v roku 1997, kedy na trh uviedla aj prvú atramentovú multifunkčnú tlačiareň.

Pre firmu bol rozhodne zaujímavý aj rok 2002, kedy začal predaj výkonných samostatných mobilných tlačiarní Brother alebo potom rok 2007 s prevratnou novinkou v podobe tlačiarne RFID štítkov.

TIP: Stručný pohľad do histórie i na princíp atramentovej tlače sme vám priniesli v článku ako funguje atramentová tlačiareň. 

Spoločnosť Brother v súčasnosti

Spoločnosť Brother v súčasnosti naďalej pokračuje vo výrobe priemyselných šijacích strojov i ďalších veľkých obrábacích strojov, no a prioritou ostala tiež výroba skenerov alebo spomenutých tlačiarní štítkov.  To však nie je samozrejme ani zďaleka všetko.

TIP: Štítkovače Brother, Dymo a Casio sú skvelí pomocníci. Pozrite sa, kde všade ich môžete použiť.

Pri predstavovaní zariadení z portfólia spoločnosti Brother nemôžeme vynechať tlačiarne. Tlačiarne z dielne tejto rešpektovanej značky sú totiž zárukou profesionálnej kvality tlače, bez ohľadu na to akú technológiu tlače používajú. Klasické zariadenia alebo multifunkcie znesú aj tie najprísnejšie kritériá a sú vždy pripravené ponúknuť vám služby pri plnení súkromných alebo firemných úloh. Efektivitu vašej práce alebo vašich zamestnancov pritom dokážu podporiť mnohé inteligentné technológie, stačí si iba vybrať model tlačiarne, ktorý bude najviac zodpovedať reálnym požiadavkám.

Vráťme sa však ešte späť ku kvalite tlače. K tej totiž do veľkej miery prispeli originálne tonery a atramentové cartridge. O kvalite originálnych náplní niet najmenších pochybností. Sú vyrábané priamo výrobcom tlačiarne (v našom prípade spoločnosťou Brother) a ich nazvime to „receptúra“ je prispôsobená individuálnym požiadavkám zariadenia. Kvalita tlače s originálnymi náplňami Brother teda bola, je a v budúcnosti veríme, že naďalej bude na 100 % úrovni. Od originálnej náplne môžete navyše očakávať vždy rovnakú výťažnosť.

CDRmarket radí:

Plánujete kúpu novej tlačiarne? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré môžete urobiť. Vyhnite sa im.

Tlačiareň signalizuje blížiaci sa koniec náplne? Poradíme vám ako správne vybrať náplň.