Kopírka alebo multifunkčná tlačiareň? Čo skutočne potrebujete?

V modernej kancelárii každý pracovník napriek všetkej snahe o zachovanie šetrnosti k životnému prostrediu kopíruje alebo tlačí veľké množstvo papiera.
Vzhľadom na to, že prísne požiadavky sa stávajú takou významnou súčasťou kancelárskeho života, je ťažké určiť, ktoré zariadenie by bolo pre vaše pracovisko najlepšie - tradičná kopírka alebo jej všestranne nadaná príbuzná multifunkčná tlačiareň (MFP)? Ak použijeme priemerné kancelárie ako kritérium, ktoré skutočne potrebujete?Kopírka...

Kopírka vytvára kópie dokumentov bez nutnosti pripojenia k počítaču - stačí vložiť hárky a okamžite získate kópie. Dnešné kopírky sú oveľa funkčnejšie ako ich starší predchodcovia a mnohé z nich obsahujú funkcie multifunkčnej tlačiarne, ako je napríklad podpora rôznych formátov papiera. Sú rýchle a jednoduché na používanie a môžu byť robustnejšie ako ich multifunkčné náprotivky.

Najväčšie kopírovacie stroje potrebujú vlastné veľké vyhradené priestory, aby sa znížilo chybné podávanie a zasekávanie, ale na oplátku môžu ponúknuť úroveň kvality, ktorá by mohla konkurovať profesionálnym tlačiarňam pre najdrahšie stroje.

Malé zariadenia sú tradične lacnejšie ako multifunkčné tlačiarne, ale celkovo ponúkajú menej ekonomických výhod, takže v konečnom dôsledku môžete minúť viac.

Hoci kopírka určite robí jednu vec veľmi dobre, a to len tú "jednu vec". Nemusí úplne vyhovovať potrebám obzvlášť rušnej kancelárie, kde budete potrebovať tlačiareň na vykonávanie viacerých činností naraz.

 

... alebo multifunkčná tlačiareň (MFP) ? 

Multifunkčná tlačiareň funguje nielen ako kopírka, ale má funkcie tlače, skenovania, e-mailu a faxu spojené do jedného zariadenia. Tieto zariadenia ako univerzálne riešenie môžu firmám, ktoré tlačia a kopírujú veľké množstvo položiek, priniesť veľké úspory nákladov. Multifunkčné tlačiarne môžu skutočne zmeniť režijné náklady vašej spoločnosti! Úspora peňazí sa vyrovná úspore času: jeden stroj zaberie oveľa menej času ako 3 alebo 4 a ušetrí miesto aj v menšej kancelárii!
Multifunkčné zariadenia však často ponúkajú skenovanie s pomerne nízkym rozlíšením, takže tí, ktorí potrebujú skenovanie s vysokým rozlíšením, by mali dôkladne preskúmať konkrétne modely.


Aby ste vedeli, ktoré zariadenie bude pre vašu firmu najvhodnejšie, je dôležité zvážiť rôzne možnosti: 

  • Koľko ľudí používa váš počítač, koľko súčasne a na aké účely?
  • Koľko máte priestoru a aký je váš rozpočet?

Pre kancelárie, ktoré hľadajú veľmi úsporné "všetko od niečoho", môže byť správnou voľbou multifunkčná tlačiareň!

Ak si nie ste istí, ktorý stroj by bol pre vašu firmu najvýhodnejší, alebo chcete zistiť oblasti, v ktorých by ste mohli výrazne ušetriť na nákladoch na tlač, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme s výberom! 


Denisa z CDRmarket