Najmenšia tlačiareň od Canonu? PIXMA TS705 s piatimi atramentami

Spoločnosť Canon neostala nič dlžná svojej povesti a začiatkom roka uviedla na trh zariadenie, ktoré podľa nášho názoru nebude musieť bojovať o priazeň zákazníkov. Poďme si teda novú atramentovú tlačiareň z portfólia Canonu predstaviť trošku bližšie.

Pri zmienke o najmenšej tlačiarni od Canonu PIXMA TS705by malispozornieť predovšetkým domáci používatelia, pre ktorých je toto zariadenie akoby ušité na mieru. Nad novinkou od Canonu by však rozhodne mali popremýšľať aj majitelia malých firiem, ktorí vyžadujú ekonomickú tlač, ale nechcú zbytočne investovať do finančne náročnejších riešení. Benefitov tlačiarne je samozrejme viac.

PIXMA TS705 má všetky predpoklady na úspech

Predstavovanie tlačiarne PIXMA TS705 s piatimi atramentami môžeme začať porovnaním s jej predchodkyňou, teda s tlačiarňou PIXMA iP7250. Pre nový model tlačiarne však nepôjde o rovnocenného partnera, pretože PIXMA iP7250 je na trhu už viac ako 6 rokov a preto je logické, že novšej tlačiarni nemôže konkurovať. Čím sa teda od seba líšia obe zariadenia?

Predovšetkým funkciami, no aj veľkosťou. Tá vyznieva v prospech novej tlačiarne, ktorá je v porovnaní so starším modelom približne o 18 % menšia. PIXMA TS705 okrem svojich kompaktných rozmerov ponúka atramentovú technológiu tlače s rozlíšením 4800 ×1 200 DPI, ktoré nepripustí žiadne pochybnosti o kvalite výtlačkov.

Novinka od Canonu je na rozdiel od predchádzajúceho modelu vybavená duplexnou tlačou i prehľadným LCD displejom, ktorý zjednoduší ovládanie tlačiarne. Tlačiareň sa však môže pochváliť tiež výbornou konektivitou a predovšetkým hlasovým ovládaním, ktoré je v súčasnosti trendom pri obsluhovaní inteligentných zariadení.

Bez povšimnutia nemôžeme nechať ani 2 zásobníky papiera, do ktorých sa dá umiestniť celkovo 350 hárkov kancelárskeho papiera a za pozornosť stojí aj dvojcestný podávač papiera. Ten si hravo poradí so všetkými formátmi papiera od veľkosti 8,9 x 8,9 cm až po štandardný rozmer A4. Problémom samozrejme nebude ani matná alebo lesklá povrchová úprava fotopapierov.

Potešia aj samostatné atramenty

Päť samostatných atramentových cartridgov je zárukou vysokej kvality tlače textových dokumentov, grafických kreatívnych výstupov, fotografií alebo potlače CD, či DVD. Pri samostatných atramentových náplniach však musíme vyzdvihnúť najmä ekonomické hľadisko.

Oddelené atramentové cartridge totiž umožňujú výmenu iba tej farby, ktorá bola tlačiarňou skutočne spotrebovaná. Šetriť sa dá ale aj iným spôsobom. Používať môžete atramentové kazety v prevedení XL alebo XXL, no pouvažovať môžete aj nad kompatibilnými tonermi, ktoré zabezpečia rovnakú, alebo minimálne porovnateľnú kvalitu výtlačkov ako originálne náplne. Samozrejme s menšími výdavkami.

Tlač zo smart zariadení je samozrejmosťou

Tlačiareň PIXMA TS705 pomocou bezplatnej aplikácie Canon PRINT, ktorá je kompatibilná s operačnými systémami iOS i Android, umožňuje pohodlnú tlač z prostredia počítača, tabletu i mobilného inteligentného zariadenia. Vďaka službe PIXMA Cloud Link môžete pohodlne tlačiť aj prostredníctvom cloudových služieb a sociálnych sietí.

Pre smart zariadenia je k dispozícii viacero aplikácií. Do pozornosti vám preto dáme napríklad aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor, ktorá ponúka takmer neobmedzené možnosti pri úprave fotografií, koláží a vlastných kalendárov, ktoré nemusíte tlačiť iba na klasický papier. Najmenšia tlačiareň od Canonu PIXMA TS705 totiž ako sme to už naznačili vyššie, spoľahlivo tlačí na akékoľvek médiá. Vrátane magnetického alebo samolepiaceho papiera. Užitočná je tiež služba Easy Ink Delivery, ktorá vás včas upozorní na dochádzajúcu atramentovú náplň.