Naučte sa, ako rozoznať originálne náplne do tlačiarne od falošných

Falšované kazety predstavujú pre tlačiareň vážne riziká a hrozby. Na rozdiel od originálnych náplní môžu poškodiť hardvér tlačiarne a spôsobiť nepríjemné zdržania pracovných procesov. Preto sa pred použitím novej náplne do tlačiarne vždy uistite, že nejde o falzifikát. Ako to spoznáte, vám prezradíme v našom článku.

Aké sú to falšované náplne do tlačiarne

Falzifikáty a opakovane plnené kazety a tonery rozhodne nie sú to isté. Repasované náplne sú totiž vyprázdnené a znovu naplnené kazety a tonery ponúkané pod vlastnou značkou, kým falšované náplne do tlačiarne sú nekvalitné napodobeniny ponúkané v originálnych škatuliach.

Tieto nekvalitné cartridge sú vyrábané tak, aby vyzerali ako pravé a na zmätenie používateľa sú nelegálne ponúkané na predaj pod značkovými názvami. Našťastie sa na základe určitých znakov dajú odhaliť a vy sa im tak môžete širokým oblúkom vyhnúť.

Originálne tlačové kazety vs. falošné náplne

Možno sa to na prvý pohľad ani nezdá, ale výhody nákupu originálnych tlačových kaziet zďaleka prevažujú nad zdanlivými úsporami vyplývajúcimi z kúpy falšovaných výrobkov. Originálna tlačová kazeta totiž vyniká omnoho vyššou kvalitou. Okrem toho zaisťuje spoľahlivý výkon počas celej svojej životnosti.

Nevýhody falzifikátov tlačových kaziet spočívajú hlavne v tom, že v porovnaní s originálom rozhodne nevyprodukujú rovnaké množstvo výtlačkov. Okrem toho je ich kvalita výrazne nižšia. Čo je však najhoršie, pre opakované pokusy tlačenia mrháte nielen časom, ale aj papierom.

Falzifikáty sa veľmi ponášajú na originály

Nie vždy je to ľahká úloha. Výrobcovia falošných kaziet do tlačiarní si dajú záležať na tom, aby boli ich výrobky spracované veľmi podobne ako originál, takže ich rozpoznanie je často veľmi náročné. Práve preto považujeme za najdôležitejšie kupovať náplne do tlačiarní výlučne z overených zdrojov.

Najvýraznejší rozdiel je možné vidieť v kvalite, ktorá u falšovaných kaziet rozhodne nezodpovedá vysokým štandardom originálneho výrobného materiálu. Producenti originálnych náplní totiž investujú nemalé sumy do výskumu a rozvoja tlače a spracovania obrazu. Originálne cartridge sa totiž vyrábajú v starostlivo kontrolovaných podmienkach, kde sa nesmú nachádzať žiadne, ani tie najjemnejšie čiastočky prachu, podobne ako je to pri výrobe čipu.

Ako rozlíšiť originálne náplne od falzifikátov

Napríklad originálne cartridge HPoznačené pečaťou s unikátnym kódom a vybavené niekoľkými bezpečnostnými prvkami, podobne ako je to u bankoviek. Napríklad sa na obale a kazete môže nachádzať bezpečnostný holografický štítok s logom. Vďaka tomu ľahko odhalíte prípadné falzifikáty. Overenie náplne si urobiť aj online na stránke výrobcu HP prostredníctvom sériového čísla, ktoré nájdete na štítku.

Skontrolovať pravosť zakúpených náplní si môžete aj pomocou čítačky QR kódu v smartfóne. Stačí si naskenovať kód pečate a po zobrazení potvrdzovacej stránky si môžete byť istí, že je všetko v poriadku. V opačnom prípade ste natrafili na falšovanú náplň.

Prečo sa oplatí vybrať si originálnu náplň

  • Falšované cartridge majú oproti originálom obsahujúcim farby do tlačiarne HP omnoho nižšiu kapacitu. To znamená, že vytlačia podstatne menej, pričom dokonca poškodzujú samotnú tlačiareň.
  • Ak falzifikát náplne poškodí tlačiareň, môžete sa pripraviť aj o záruku. Takto sa pôvodne lacné falošné náplne v konečnom dôsledku mnohonásobne predražia.
  • Výberom originálnej náplne sa vyhnete výrazne nízkej kvalite tlače, opakovaným pokusom o tlač kvôli chybným výtlačkom, rýchlemu opotrebovaniu tlačiarne, či dokonca jej úplnému poškodeniu.
  • Životnosť vytlačených dokumentov u originálnych náplní je v porovnaní s falšovanými náplňami omnoho dlhšia.
  • Originálne náplne ponúkajú menej odpadu vďaka bezplatnému a jednoduchému recyklovaniu. Na rozdiel od nich falošné kazety môžu poškodzovať životné prostredie.