Prečo si zaobstarať skener dokumentov?

Často prehliadanými zariadeniami pre vašu kanceláriu, firmu alebo domácnosť sú skenery dokumentov. Najmä výrobcovia multifunkčných tlačiarní ich označujú za nepotrebné a nahraditeľné. Automatický podávač multifunkčnej tlačiarne má v porovnaní so skenerom dokumentov veľmi obmedzenú životnosť. Podávač MFP je určený len na každodenné príležitostné skenovanie a kopírovanie štandardných dokumentov so štandardnou gramážou 80 g/m2.

Skenovanie dokumentov, ktoré je určené na pokrytie potreby skenovania všetkých typov dokumentov, má samozrejme vyššie požiadavky. Niektorí ľudia potrebujú skenovať len bežný kancelársky papier, iní potrebujú skenovať aj tenké papiere z ihličkových tlačiarní, ktoré sa stále používajú napríklad na dodacie listy. Na archiváciu v účtovníctve je potrebné skenovať účtenky a doklady na termopapieri, vytlačené z POS tlačiarní alebo doklady z parkovacích systémov vytlačené na hrubom papieri. V zdravotníctve je potrebné archivovať dokumentáciu rôznych veľkostí vrátane dlhých formátov na rôznych materiáloch - od slabých receptov až po hrubé krycie listy. Zdravotníctvo digitalizuje aj filmy. Vo všeobecnosti sa skenujú a vyberajú rôzne vizitky, identifikačné karty, plastové karty, technické karty neštandardnej dĺžky atď. Z toho vidíme, že skenovanie dokumentov skutočne potrebuje samostatné zariadenie, ktoré je optimalizované na spracovanie "šalátu dokumentov".

Ďalším hlavným dôvodom na obstaranie skenera dokumentov je predovšetkým jeho vysoká odolnosť, denná zaťažiteľnosť a dlhá životnosť vrátane dlhej životnosti podávacích komponentov. Automatické podávače kancelárskych multifunkčných zariadení sú určené na desiatky až stovky tisíc skenov, takže skenery dokumentov zvládnu rádovo milióny skenov. Podávacie komponenty sú ľahko vymeniteľné používateľom, čím sa eliminuje potreba pravidelnej údržby. Denné zaťaženie skenera dokumentov sa môže v závislosti od modelového radu pohybovať v desiatkach tisíc skenov. Od nižších modelov skenerov je štandardom skenovanie oboch strán v jednom priechode, ako aj ultrazvuková dvojitá kontrola dokumentov. Takže dokumenty naskenujete rýchlo a spoľahlivo.

Spoločnosť Epson ponúka široký sortiment plochých, priechodných a kombinovaných skenerov formátu A4 a A3. Od malých mobilných skenerov až po výkonné skenery s rýchlosťou skenovania 180 obrázkov za minútu. Môžete si vybrať skener s rozhraním USB 3.0, Ethernet (LAN) alebo Wi-fi. Najmä sieťové skenovanie je v súčasnosti na vzostupe, pretože umožňuje viacerým používateľom zdieľať jeden skener. Skenovací softvér Document Capture Pro je k dispozícii vo verzii pre pracovné stanice aj vo verzii pre server s webovou správou. Tento softvér umožňuje automatizovať skenovanie konsolidáciou krokov do jediného kliknutia myšou. Softvér DCP umožňuje vykonávať celý rad užitočných informácií - rozpoznávanie textu OCR, automatické otáčanie obrázkov, orezanie veľkosti, rozpoznávanie čiarových kódov (EAN), rozdelenie dokumentu podľa nastavených parametrov a samozrejme uloženie dokumentu na určené miesto vrátane cloudového úložiska alebo odoslanie e-mailom. Nielen pre podniky je veľmi jednoduché implementovať skenery dokumentov Epson do svojho IT prostredia a jednoducho ich spravovať, rovnako ako všetky ostatné zariadenia Epson, prostredníctvom aplikácie Epson Device Admin.

 

Skenery dokumentov Epson sú jednoznačne osvedčeným riešením na digitalizáciu dokumentov.

Nielen pre podniky všetkých veľkostí, ale aj pre štátnu správu, kde je digitalizácia na vzostupe, vám pomôžeme vybrať najvhodnejšie riešenie.

Náš sortiment zahŕňa skenery od všetkých renomovaných svetových výrobcov:

 

Tento článok je inšpirovaný spoločnosťou Epson Europe CZ & SK.

Spoločnosť CDRmarket je Silver partnerom spoločnosti Epson Europe CZ & SK.