Protišmykové pásky pre bezpečnosť v práci i v domácnosti

Vyhnite sa nebezpečným úrazom pri pošmyknutiach. Protišmykové pásky efektívne chránia pred rizikom pokĺznutia v rôznych podmienkach. Vyberte si typ, aký potrebujete a vytvorte si bezpečné prostredie doma, pri športe aj v zamestnaní.

Zvýraznite rizikové miesta a zabudnite na pády

Protišmykové pásky sú tvorené časticami minerálov, ktoré sú nanesené na samolepiacom nosiči. Vďaka tomu sú vhodné na rýchle a trvalé či dočasné  použitie v rôznych podmienkach. Poskytujú protišmykovú úpravu na klzkých povrchoch napr. v sprchách, saunách, pri bazénoch, na schodiskách, rampách, v garážach, dielňach, dopravných prostriedkoch a pod.

Kvalitné protišmykové pásky sú odolné voči oderom, charakterizuje ich dlhá životnosť a pevnosť bez vrásnenia, točenia alebo odlepovania. Podľa použitia rozlišujeme:

  • Univerzálne protišmykové pásky na všeobecné použitie – do priestorov s intenzívnou pešou prevádzkou alebo s prevádzkou ľahkých vozidiel
  • Protišmykové pásky do mokrého prostredia – pre chôdzu naboso a mokré prostredie
  • Hrubé a extra hrubé protišmykové pásky – vhodné aj do náročnejšieho prostredia

Protišmykové pásky využijete všade, kde hrozí riziko pošmyknutia

Protišmykové pásky ponúkajú rôzne farby a hrubosti, podľa čoho ich môžete použiť tam, kde sú potrebné. Napríklad štandardné protišmykové pásky 3M safety-walk majú univerzálne využitie v obytných, ale aj priemyselných priestoroch. Hrubé a extra hrubé protišmykové pásky sú ako stvorené do prevádzok, kde dobre odolávajú pracovnej obuvi, ale tiež aj na vnútorné alebo vonkajšie schody.

Na jednorazové akcie ako sú koncerty, súťaže či športové zápasy sú ideálne ľahko odstrániteľné protišmykové pásky, ktoré vynikajú tým, že ich veľmi rýchlo nainštalujete a po skončení akcie aj rovnako ľahko odstránite. Existujú však aj neabrazívne protišmykové pásky s jemnou textúrovanou pružnou hornou vrstvou, určené najmä do bytov a kancelárií. Protišmykové pásky 3M safety-walk do mokrého prostredia vďaka svojej výbornej odolnosti voči vode môžete použiť do sociálnych priestorov, k bazénom, do sáun a masážnych salónov.

Vyberte si protišmykovú pásku podľa potreby

Ak hľadáte protišmykovú pásku na bezpečnú a pohodlnú chôdzu v miestach, kde sa chodí naboso alebo ojedinele v topánkach, určite vám bude vyhovovať stredne hrubá protišmyková páska 3M z rozmerovo stálej plastovej fólie potiahnutej textúrovaným pružným povrchom.

Na použitie na suchých, mokrých, aj zaolejovaných podlahách v priemyselných aj komerčných priestoroch, ako sú chodby, núdzové východy, výrobné a skladovacie haly, schodiská, rebríky, stúpačky na strojoch a podobne zase využijete univerzálnu protišmykovú pásku 3M safety-walk. Je tvorená vysoko odolnými brúsnymi časticami, ktoré sú kvalitným a trvácnym lepidlom prilepené na plastický podklad. Vďaka tomu je vhodná na suché, vlhké aj mastné podlahy.

Protišmyková páska z jemne textúrovanej pružnej hornej vrstvy, opatrená kontaktným vodoodolným lepidlom na opačnej strane je ideálna do mokrého prostredia, ako sú kúpeľne, toalety, sprchy, sauny, ale aj na aplikácie na člnoch a pri vodných športoch.