Štítkovače a tlačiarne štítkov Dymo

S logom spoločnosti Dymo sa na rozdiel od niektorých iných značiek nestretneme pri množstve rôznych prístrojov. To nás však vôbec nemusí mrzieť. Firma sa jednoducho rozhodla robiť iba to, čomu rozumie najlepšie. Výsledkom sú spoľahlivé štítkovače a tlačiarne štítkov Dymo určené na profesionálne značenie káblov, ale aj kancelárskych zakladačov, koreničiek a mnohých ďalších predmetov.

Dymo nepatrí na trhu so štítkovačmi a tlačiarňami štítkov k žiadnym nováčikom. História spoločnosti sa totiž začala písať už pred viac ako 60 rokmi. Firma zo slnečnej Kalifornie začínala s mechanickými štítkovačmi, dnes v portfóliu značky Dymo nájdeme kompletné rady špičkových priemyselných, prenosných alebo stolových štítkovačov, ktoré sa uplatnia na pracoviskách, v kanceláriách, skladoch, domácnostiach a pokojne aj v školských triedach.

Mechanický štítkovač je klasika, elektronický štítkovač stávka na istotu

V ponuke značky Dymo samozrejme ani v súčasnosti nechýbajú spomínané mechanické štítkovače. Mechanické štítkovače vynikajú odolnosťou a teda dlhou životnosťou, no okrem toho sú veľmi praktické, nevyžadujú pripojenie sú schopné vytvárať štítky so šírkou tlače 9 až 12 mm. Tie využijete v domácej pracovni, dielni i v domácnosti na označenie akýchkoľvek predmetov.

Ak však potrebujete urýchliť prácu so štítkami a zároveň plánujete štítkovač využívať napríklad na označovanie káblov alebo rozvodných skríň, budete potrebovať niektorý model prenosného elektronického štítkovača z radu Dymo LabelManager alebo Dymo Rhino, ktorý disponuje elektroinštalačnými symbolmi. Tieto štítkovače prirodzene dovoľujú popisovať káble iba s využitím samolepiacich pások a to vytvorením známej vlajočky alebo tradičným oblepením. Označovanie káblov priamo bez pásky Dymo štítkovače neumožňujú, na popisovanie káblov, resp. bužírok sú určené iné zariadenia. Vráťme sa ale naspäť k štítkovačom Dymo.  

Dymo zaujme štítkovačmi i tlačiarňami štítkov

Ako sme to už naznačili vyššie, štítkovače Dymo, predstavujú vyššiu triedu zariadení, ktoré dokážu potlačiť pásky so šírkou 9 mm, 12 mm, 19 mm, 24 mm alebo až 54 mm. Vo všeobecnosti sa tieto prístroje vyznačujú nekomplikovaným ovládaním, displejom, na ktorom priamo vidíte výstup ešte pred samotnou tlačou štítkov a viacerými užitočnými detailmi, ako sú preddefinované symboly, rôzne štýly písma, rámčeky, interpunkčné znamienka, ale aj diakritika, či používanie kurzívy alebo tučného písma.

Z pohľadu používateľa je dôležitý tiež fakt, že ponuka štítkovačov DYMO zahŕňa zariadenia, ktoré sa prostredníctvom USB portu dajú prepojiť s počítačom. Benefitom takejto alternatívy je na jednej strane možnosť využitia štandardnej klávesnice počítača a na strane druhej jednoduchá možnosť importu údajov či rôznych symbolov alebo obrázkov z iných aplikácií na vytváraný štítok. Ak sa však nechystáte používať štítkovač spolu s počítačom, nič sa nedeje. K dispozícii máte množstvo prenosných zariadení, pri ktorých budete požadovaný text alebo symboly zadávať priamo z klávesnice štítkovača.

Pri prenosných štítkovačoch sa vaše možnosti prirodzene nekončia. Samostatnou kapitolou sú kompaktné tlačiarne štítkov Dymo LabelWriter, ktoré pracujú na princípe priamej termálnej tlače a sú teda bez akýchkoľvek atramentových náplní schopné potlačiť špeciálne papierové alebo hoci aj plastové štítky so šírkou 56 mm, 62 mm alebo 104 mm. Tlačiarne štítkov Dymo LabelWriter sa podobne ako niektoré štítkovače dajú pomocou USB portu prepojiť s počítačom. Okrem spomenutých benefitov potešia tiež vysokým rozlíšením DPI a preto nie je profesionálna kvalita adresných, doručovacích alebo akýchkoľvek vôbec žiadnym prekvapením.

So štítkovačmi držia krok pásky a štítky Dymo

Pásky a štítky Dymo prešli prísnymi testami, ktoré sú zárukou ich odolnosti proti UV žiareniu, nízkej či vysokej teplote alebo proti vode. V princípe sú tak na popisovanie predmetov vhodné všetky štítky a pásky. Pri špecifických požiadavkách, napríklad pri popisovaní káblov je však predsa len vhodnejšie použiť pružnejšie nylonové pásky, ktoré dokážu lepšie priľnúť k zaoblenému káblu.

Spomedzi širokého sortimentu môžeme vyzdvihnúť tiež pásky D1, ktoré sú optimálnou alternatívou pre profesionálne štítkovače. Pásky D1 sa môžu okrem iného v porovnaní s inými páskami pochváliť vyššou teplotnou odolnosťou i lepšou priľnavosťou k povrchom. Výbornú čitateľnosť textu či grafiky spolu s primeranou odolnosťou ale môžete očakávať aj od pások LetraTag alebo Rhino.