Toto sú najčastejšie chyby pri kúpe tlačiarne

Výberu vhodnej tlačiarne do domácnosti sme sa už niekoľkokrát venovali a bez povšimnutia sme nenechali ani signály, ktoré dávajú jasne najavo, že potrebujete novú tlačiareň. V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na najčastejšie chyby, ktorých by ste sa mali pri kúpe tlačiarne vyvarovať a pridáme aj niekoľko užitočných tipov a odporúčaní.

Kúpa ideálnej tlačiarne sa v ničom zásadnom neodlišuje od kúpy inej spotrebnej elektroniky. Spravidla ide vždy o vyššiu investíciu, ktorá by preto rozhodne nemala byť uponáhľaná. Nech už ide o výber notebooku, smartfónu alebo v našom prípade o kúpu tlačiarnebude dobré keď si všetko dobre premyslíte a nebudete sa rozhodovať iba na základe pocitov, značky, či ceny. Chýb ktorých by ste sa mohli dopustiť je samozrejme viac. Poďme si ich teda rozmeniť na drobné.

Nenechajte sa ovplyvniť reklamou alebo predavačom

Pred kúpou tlačiarne si zadefinujte parametre a funkcie tlačiarne, ktoré očakávate od nového zariadenia. Ak budete mať v hlave jasno v tom, čo si chcete kúpiť, vyhnete sa kúpe tlačiarne, ktorú síce do nebies vychválil výrečný predavač, no po príchode domov zistíte, že takéto zariadenie je vám v podstate nanič. V princípe sa nič vážne nestalo, pretože tovar môžete vrátiť v zákonnej lehote bez udania dôvodu. Prečo však strácať čas a merať cestu dvakrát, keď sa to premyslenou kúpou dá urobiť na jeden raz? 

Niečo podobné platí aj pre nákup tlačiarne z e-shopu. Všetci veľmi dobre poznáme silu reklamy. Pri prechádzaní e-shopov preto nepodľahnite lákavým banerom alebo perfektnej reklame a majte na pamäti akú tlačiareň hľadáte. V opačnom prípade si môžete objednať tlačiareň, ktorú by ste si za iných okolností pravdepodobne nekúpili. 

Neuspokojte sa s jednou alternatívou

Nebuďte pohodlní. Dajte si tú námahu a vyberte si viacero modelov tlačiarní, ktoré by mohli prichádzať do úvahy. Porovnávajte ich navzájom medzi sebou a hľadajte hodnoverné, ničím neprikrášľované recenzie, ktoré vám dokážu poskytnúť reálny obraz o výhodách i nedostatkoch tlačiarní.Využite pri tom parametre, ktoré ste si zadefinovali na začiatku.

Hľadajte dobrú cenu, no nepodriaďte jej úplne všetko

Koho by nelákala zaujímavá cena? Odpoviemeza vás. Každého. Bolo by však neodpustiteľnou chybou podriadiť celý výber tlačiarne iba výhodnej cene a zľavovať zo svojich pôvodných požiadaviek. Pri takto prístupe by sa totiž mohlo ľahko stať, že namiesto multifunkčnej tlačiarne, ktorú ste si plánovali kúpiť si vyberiete tlačiareň za pár eur, ktorá  sa na míle vzdiali od pôvodných predstáv. Otázkou samozrejme ostáva, kde alebo presnejšie povedané na čom budete skenovať či kopírovať dokumenty. Dobrý samozrejme nie je ani opačný extrém. Načo budete zbytočne vyhadzovať peniaze  za zariadenie, ktoré bude „nadupané“ technologickými vychytávkami, ktoré prakticky nebudete využívať? Ako sa zdá, v súvislosti s cenou bude najvhodnejšia povestná zlatá stredná cesta.

Pred kúpou preverte náklady na spotrebný materiál 

V súvislosti s tlačiarňami  a spotrebným materiálom si pomôžeme drobným prirovnaním, ktoré sa nám zdá byť celkom trefné. Nie je všetko zlato, čo sa blyští platí - v tomto prípade na 100 percent. Nuž a hneď vám prezradíme, kam tým celým mierime. Mnohé tlačiarne sú na prvý pohľad atraktívne cenou, ktorá je skutočne veľmi zaujímavá. Sklamaním nemusí byť ani vybavenie tlačiarne a funkcie, ktorými disponuje. Horšie to však už môže byť pri pohľade na cenu originálnych náplní, ktorá vám môže pripadať ako zo zlého sna. Bohužiaľ uštipnutie sa do ruky tentoraz nezaberie a cena originálnej náplne môže naozaj v niektorých prípadoch presiahnuť cenu samotnej tlačiarne. Ak sa teda rozhodnete pre konkrétny model tlačiarne, zistite si cenu originálnych tonerov alebo atramentových náplní. V opačnom prípade vám neostane nič iné, iba sa spoľahnúť na služby kvalitných kompatibilných náplní.