Atramentové náplne do tlačiarní EPSON

Spoločnosť Epson, sídliacu v Japonsku, hádam nie je nikomu potrebné nejako špeciálne predstavovať. Epson totiž už niekoľko desiatok rokov patrí k popredným a povedzme, že  i rešpektovaným výrobcom tlačiarní, skenerov i multimediálnych projektorov. Tlačiarne od Epsonu odvádzajú perfektnú prácu bez ohľadu na to, či ide o domácnosti alebo väčšie pracovné skupiny vo firmách. Bez kvalitných atramentových náplní by to však samozrejme nebolo možné.

Použitie prémiových atramentových cartridgov je dôležitou podmienkou presnej, ostrej a detailnej tlače. Pri výbere atramentových náplní sa treba orientovať jednak podľa typu tlačiarne a tiež podľa technológie tlače, ktorú vaša atramentová tlačiareň používa.

Vo všeobecnosti sa môžete najbežnejšie stretnúť s termickou alebo piezoelektrickou technológiou tlače. Ďalšou možnosťou je vosková tlač, ktorá je však o niečo menej využívanou technológiou. Prv ako sa teda pozrieme na konkrétne náplne do tlačiarne EPSON, tak si v krátkosti povieme niečo o spomínaných technológiách tlače.

Termická technológia tlače

Pri tejto tlači je atrament na papier nanášaný tlačovou hlavou, ktorá prostredníctvom dýz s rezistormi ohreje atrament na vysokú teplotu. Ten je v dôsledku zvýšeného tlaku následne dýzami vystrelený na papier. Na papieri zároveň dochádza k miešaniu farieb a ich odtieňov. Deje sa tak buď prekrývaním jednotlivých mikroskopických kvapiek atramentu alebo ich umiestňovaním vedľa seba. Výsledná kvalita tlače sa potom okrem iného odvíja aj od hustoty umiestnenia kvapôčok atramentu.

Piezoelektrická technológia tlače

Piezoelektrická technológia pri nanášaní atramentu na papier tiež využíva na vystreľovanie kvapiek vytvorený tlak. Na rozdiel od termickej tlače je však v prípade tejto technológie vytvorený tlak výsledkom pôsobenia elektrického prúdu na piezoelektrický prvok v tlačovej hlave. Ten sa pod napätím „ohýba“ a vytvorený tlak vystreľuje kvapôčky atramentu na papier. O čo najvyššiu kvalitu tlače sa zároveň stará inteligentná riadiaca jednotka tlačiarne, ktorá optimalizuje tvar vystreľovaných kvapiek. Význam použitia kvalitnej náplne EPSON pravdepodobne nie je potrebné zdôrazňovať. 

Vosková tlač

V princípe ide o kombináciou piezoelektrickej a laserovej tlače. Atrament má tentoraz voskovú konzistenciu, ktorá sa nahriatím rozpustí a namieša do požadovanej farby. Po namiešaní požadovaného odtieňa je atrament rovnako ako pri piezoelektrickej tlači vystreľovaný tlačovou hlavou. Solídne atramentové náplne sú aj pri tejto technológii nevyhnutnou podmienkou, ak chcete dosiahnuť kvalitnú tlač.

Náplne do tlačiarne EPSON + príklady

Náplne a tonery EPSON sú vyrábané podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. V plnej miere a bez akýchkoľvek kompromisov preto dokážu zohľadniť aj tie najnáročnejšie požiadavky na kvalitu tlače. Textové alebo grafické dokumenty, či fotografie tak budú vytlačené v kvalite, ktorú právom očakávate.

Nemôže sa teda stať, že vás tlačiareň nemilo prekvapí vytlačeným nepodarkom. Náplne do tlačiarne EPSON vám jednoducho umožnia ničím nerušenú prácu doma alebo vo firme. Bez toho, aby ste museli strácať čas tlačou nového dokumentu. Najlepšie však urobíte, ak sa o našich slovách presvedčíte sami. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na konkrétne náplne EPSON.

1. Epson T79114010 čierna (black) originálny cartridg

S originálnym spotrebným materiálom, tak ako sme to už spomenuli vás nič nedokáže prekvapiť. S náplňou Epson T79114010 spoľahlivo dosiahnete špičkovú kvalitu i dlhšiu životnosť výtlačkov. Náplň je vhodná pre tlačiarne modelového radu Epson Workforce Pro a umožní tlač 900 hárkov papiera pri 5 % pokrytí.

2. Epson T0715 multipack kompatibilný cartridg

Kompatibilné náplne EPSON sú cenovo prijateľnejšou alternatívou kvalitnej tlače. Po spotrebovaní štartovacej originálnej náplne, tak môžete aj vďaka kompletnej sade Epson T0715 multipack šetriť finančné prostriedky. Kvalita tlače bude pritom samozrejme zachovaná. Sada pozostáva z azúrovej, purpurovej, žltej i čierne náplne a je určená pre modely tlačiarne Epson Stylus.

3. Epson T061540 T0615 multipack originálny cartridg

Originálne náplne Epson T061540 T0615 sú priamo optimalizované na prácu s piezoelektrickou technológiou tlače. Dokážu tak poskytnúť bezkonkurenčnú kvalitu fotografií alebo textových, či grafických výtlačkov.  Sada obsahuje 8 mlazúrovú, purpurovú, žltú i čiernu náplň. Použiť ju môžete v tlačiarňach Epson Stylus.