Lepenie a spájanie materiálov môže byť hračkou

Ak hľadáte nekonvenčné produkty na spoľahlivé lepenie, či priemyselné spájanie materiálov, máme pre vás jeden perfektný tip. Siahnuť môžete po lepidlách a páskach od spoločnosti 3M.

 

Lepidlá a lepiace pásky z portfólia spoločnosti 3M patria vôbec k tomu najlepšiemu čo súčasný trh momentálne ponúka. Niet teda divu, že s týmito produktami, neraz bez toho, aby sme si to akokoľvek uvedomovali, prichádzame do kontaktu prakticky dennodenne. Lepidlá 3M nájdeme v autách, telefónoch a v mnohých iných zariadeniach či prístrojoch, ale s veľmi veľkou pravdepodobnosťou ich používa tiež váš zubný lekár.

Lepenie z dielne firmy 3M sa naozaj dá použiť na širokú škálu materiálov, aplikácií alebo podkladov v priemyselných odvetviach i v bežných domácich podmienkach, čo bol mimochodom tiež jeden z dôvodov, prečo sme sa tieto produkty rozhodli zaradiť do našej ponuky. Aby však neostalo iba pri slovách, pozrime sa stručne na konkrétne metódy spájania, ktoré dokážu priemyselné lepidlá a lepiace pásky nahradiť a na materiály, s ktorými nám môžu pomôcť.

Zváranie a ďalšie mechanické spôsoby spájania už nie sú nevyhnutnosťou

V podobe priemyselných lepidiel alebo pások má tvrdú konkurenciu nielen tradičné zváranie, ale aj iné často používané mechanické spôsoby spájania materiálov. Vrátane nitovania, skrutkovania či spájkovania. Hneď vám samozrejme povieme aj prečo. Zváranie je spoľahlivý a mechanicky odolný spôsob spájania materiálov, no pri spájaní produktov vyrobených z rozličných kovov sa nie vždy dá aplikovať. Názorným príkladom je spájanie výrobkov z ocele a hliníka. Priemyselné lepidlá rovnako ako obojstranné lepiace pásky 3M však s týmito rôznorodými kovovými materiálmi problémy mať nebudú a poskytnú dokonalé spojenie s primeranou mechanickou odolnosťou spojov.

Lepidlá a lepiace pásky môžu mať prirodzene navrch aj pri spájaní materiálov skrutkami alebo nitmi. Skrutky sa využívajú v praxi bežne, no aby sa produkty dali k sebe uchytiť musia mať navŕtané otvory. V prípade nitovania môže vzájomné spájanie dvoch výrobkov alebo súčiastok komplikovať zložitý prístup. Lepidlá a obojstranné lepiace pásky 3M potrebu navŕtania otvorov eliminujúponúkajú jednoduchú aplikáciu aj v miestach s problematickým prístupom.

Pridanou hodnotou tekutých lepidiel je schopnosť zatečenia do spojov s vyplnením nežiadúcich medzier. Obojstranné lepiace pásky zasa potešia tým, že ruka v ruke s lepením sa dokážu zhostiť funkcií tesnení. Pri spájaní výrobkov tak zabijete dve muchy jednou ranou. Spomenúť však treba aj fakt, že lepiace pásky sa dajú využiť nielen na lepenie. Výborným príkladom sú rôznofarebné elektroizolačné pásky, ktoré sa okrem štandardných funkcií dajú použiť aj na značenie káblov. Možnosti pások tu samozrejme nekončia. K dispozícii máte rôzne reflexné obrysové pásky vhodné na značenie vozidiel a mnohé ďalšie zaujímavé lepidlá a pásky 3M.

Tip: Tlačiarne štítkov? Dobrá voľba pre telekomunikačných montérov i elektrikárov

Lepidlo a lepiace pásky 3M si poradia s akýmkoľvek materiálom

Lepenie kovov sme si už spomenuli, no s lepidlami a lepiacimi páskami 3M ani zďaleka neostaneme iba pri tomto materiáli. Vynikajúce služby vám preukážu pri tradičných materiáloch, ako sú drevo, textil, koža a kameň, no krok vedľa neurobíte ani vtedy, ak ich použijete na lepenie klasických tvrdých technických plastov alebo na spájanie výrobkov z plastov s nízkou povrchovou energiou (LSE). S lepidlami a páskami z našej ponuky si tak poradíte hoci aj s výrobkami vyrobenými z polypropylénu, polyetylénu či polystyrénu.