Tlačiarne štítkov? Dobrá voľba pre telekomunikačných montérov i elektrikárov

Pri zmienke o tlačiarni sa nám zvyčajne pred zrakom vybavia typické kancelárske priestory so stolom, počítačom a viacerými praktickými zariadeniami. Nenechajte sa však pomýliť. Tlačiarne nie sú iba výsadou kancelárskeho vybavenia.

Tlačiarne štítkov sú nenahraditeľnou súčasťou výbavy terénnych pracovníkov

Profesionálne tlačiarne štítkov preukazujú perfektné služby pracovníkom v mnohých odvetviach priemyslu. Výnimkou samozrejme nie sú ani montéri telekomunikačných sietí a elektrikári, takže dnes dáme priestor zariadeniam určeným práve pre tieto špecifické odvetvia. Dôvod je jednoduchý. Šikovné prenosné tlačiarne štítkov urobia koniec chaosu v rozvodnej skrini plnej neoznačených káblov a umožnia rýchle, prehľadné označenie ostatných elektrických komponentov ako sú napríklad ovládače, V/V moduly, napájacie zdroje, ističe, svorkovnice, rozvodné bloky, relé moduly či konektory.

Vo výpočte benefitov tlačiarní štítkov sa dá pokojne pokračovať ešte ďalej, pretože tieto zariadenia nielenže uľahčujú prácu, ale čo je veľmi dôležité, vďaka vytváraniu odolných, dobre viditeľných a čitateľných štítkov minimalizujú riziká úrazu, či možné chybné zapojenia elektrických alebo telekomunikačných komponentov.

Bolo by však veľkou chybou myslieť si, že všetky tlačiarne štítkov sú rovnaké. Podobne ako pri bežných kancelárskych tlačiarňach si po porovnaní rôznych modelov tlačiarní štítkov veľmi rýchlo všimnete, že sa od seba môžu dosť radikálne odlišovať. A to nielen čo sa týka, jednoduchosti obsluhy alebo kvality tlačových výsledkov.

Tip: Vyberáme správnu tlačiareň štítkov

Ponuka ručných štítkovačov je pestrá

Inteligentné, vysokovýkonné stolové tlačiarne štítkov ponúkajú spoľahlivú, kvalitnú tlač niekoľkých stoviek až tisícok štítkov denne, no na tlač štítkov niekde v teréne sú predsa len oveľa vhodnejšie ručné štítkovače.

Tipov na vhodné zariadenia je samozrejme mnoho. Elektrikári a montéri sa môžu spoľahnúť na ručný štítkovač Brother PT-H110, ale vynikajúcou inšpiráciou môže byť aj  ručný štítkovač BMP™21 Plus s odolnou konštrukciou. Štítkovač umožňuje automatické formátovanie štítkov na označenie vodičov, rozvádzačov, svorkovníc, vlajočkových štítkov a etikiet na rôzne iné produkty alebo súčiastky. Vhod príde 104 symbolov pre elektrické aplikácie, dátové komunikácie, inteligentné domácnosti a BOZP. Pri štítkovači uvítate aj nabíjateľnú lítium-iónovú batériu, ktorá vás svojou výdržou v teréne určite nesklame.

Zásahom do čierneho môžu byť aj iné typy štítkovačov

Vyhovujúcou mobilitou disponujú tiež štítkovače prenosné v praktických kufríkoch. Výborným príkladom takéhoto zariadenia je profesionálny štítkovač Brother PT-E300VP alebo tlačiareň štítkov BMP™71 s termotransferovým spôsobom tlače od spoločnosti Brady. Tlačiareň je doslova „nadupaná“ inteligentnými funkciami a preto je schopná okamžite vytlačiť rozličné formáty a typy etikiet, vrátane zmršťovacích návlečiek či samolaminovacích etikiet na označovanie káblov. Tlačiareň štítkov BMP™71 s užívateľským rozhraním WYSIWYG (What You See Is What You Get alebo „čo vidíš to dostaneš“)  má zabudované nastavenia pre Telecom / DataCom. Samozrejmosťou je možnosť náhľadu pred tlačou, plnohodnotná QWERTZ klávesnica i technológia „Smart touch cell” zrýchľujúca a zjednodušujúca obsluhu menu.

Tlačiareň štítkov je vybavená podsvieteným displejom, automatickým odstrihom pásky a poteší tiež 200 MB pamäťou, ktorá urýchli proces tlače prístupom k uloženým šablónam. Tých môže byť uložených v pamäti až 100 000. Nuž a napokon bez povšimnutia nemôže ostať ani Ni-MH nabíjací blok s dlhou výdržou, ktorý umožní tlačiť štítky kedykoľvek a kdekoľvek je to potrebné.

Tip: Sme partnerom Brady