Poznáte štítkovače a tlačiarne štítkov Dymo?

Na čo sa používa tlačiareň štítkov alebo štítkovač, je už dobre známe. Ale poznáte ich produktové rady? Čo znamenajú všetky tie skratky v ich názvoch? V tomto článku vám ukážeme, že to nie je složitá veda.

V portfóliu spoločnosti DYMO nájdete štítkovače, ktoré sú vhodné na rôzne aplikácie. V závislosti od konkrétneho účelu preto môžete očakávať presne definované funkcie. Okrem toho sa v rôznych radoch štítkovačov DYMO tlačia rôzne spotrebné materiály, ako sú pásky na štítky, zmršťovacie fólie, textilné pásky atď. Samozrejme, nejedná sa len o štítkovače, ale aj o tlačiarne štítkov, ktoré sú rovnako kvalitné a obsahujú množstvo skvelých funkcií, ktoré môžete využiť v mnohých pracovných odvetviach.

TIP od nás: "Aké sú pásky do tlačiarní štítkov Dymo? A ako si správne vybrať?"

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNE PÁSKY PRE TLAČIARNE ŠTÍTKOV DYMO

Séria Dymo Omega

Štítkovače Dymo Omega sú mechanické, takže netlačia na etikety, ale vytláčajú jednotlivé písmená a znaky do pevnej plastovej pásky. Sú vhodné na vytváranie štítkov, napríklad na označovanie korenín a iných vecí, ktoré skôr nájdete vo svojej domácnosti. Výhodou tohto riešenia je jeho jednoduché používanie. Tieto zariadenia môžu používať napríklad aj deti, pretože sú bezpečné a nevyžadujú napájanie. Nevýhodou je samozrejme už obmedzený výber znakov a malá tlačová plocha.

Séria Dymo LetraTag (LT)

Štítkovače Dymo LetraTag sú už elektronické, ale stále jednoduché na používanie a vhodné na tlač malých množstiev etikiet. Využijete ich skôr pri domácich prácach na označovanie nádob, pohárov, zásuviek, boxov s náradím atď. Rad štítkovačov Dymo LetraTag ponúka základnú sadu funkcií, ako je výber veľkosti a štýlu písma, možnosti tučného písma a grafický displej, ktorý zobrazuje náhľad štítku.

Rad Dymo LabelManager (LM)

Tieto štítkovače už umožňujú oveľa viac funkcií, a preto sú veľmi univerzálne a možno ich použiť vo viacerých odvetviach. Štítkovače Dymo LabelManager ponúkajú široký výber typov písma, ako aj možnosti formátovania a výberu okrajov. Väčšinu modelov týchto štítkovačov už možno pripojiť k počítaču, čo uľahčuje prácu s veľkým počtom štítkov a umožňuje aj tlač štítkov s čiarovými kódmi v mnohých populárnych štandardoch (a niektoré modely majú dokonca aj QR kódy).

Tieto modely tlačiarní štítkov Dymo a vyššie rady, ako napríklad Rhino a XTL, už nájdete v ponuke na zakúpenie samostatne, a dokonca aj v pevných prenosných kufroch so všetkým potrebným príslušenstvom.

Séria Dymo Rhino

Tí, ktorí najviac využijú profesionálne priemyselné tlačiarne štítkov Dymo Rhino, sú predovšetkým profesionáli v elektrotechnických, telekomunikačných a IKT inštaláciách. Okrem bežných pások totiž dokážu tlačiť aj na zmršťovacie fólie a vlajky.

Na prácu v teréne sú tieto štítkovače Rhino ideálne aj vďaka svojej odolnosti, keďže ich konštrukcia je vyrobená najmä z gumového materiálu.

Séria Dymo XTL

Štítkovače Dymo XTL sú vybavené všetkými dôležitými funkciami. Všetci profesionáli ocenia kvalitu, dizajn a funkcie tohto produktového radu. Sú vybavené knižnicou automatických formátov na tlač štítkov na káble, vodiče, svorky a panely. Ich jednoduché používanie umožňuje okrem iného farebný displej, ktorý zobrazuje realistický náhľad štítku. Štítkovače Dymo XTL sú vybavené ochranou proti nárazu a ľahko utierateľnou klávesnicou, vďaka čomu je údržba a čistenie bezproblémové.

TLAČIARNE ŠTÍTKOV DYMO

V porovnaní s tlačiarňami štítkov Dymo nájdete tlačiarne štítkov Dymo len pod jedným názvom produktu - LabelWriter (LW).

Tieto stolové tlačiarne štítkov od spoločnosti Dymo sa používajú najmä v kanceláriách, skladoch, zdravotníckych zariadeniach, internetových obchodoch a iných pracovných odvetviach, kde oceníte ich funkčnosť. S tlačiarňami štítkov Dymo LabelWriter budete tlačiť predovšetkým samolepiace etikety v kotúčoch alebo samolepiace etikety, ktoré môžu byť už vopred narezané. Pomôžu vám napríklad pri vedení evidencie, tlači prepravných štítkov, organizácii priečinkov v kancelárii alebo aj v laboratóriách a nemocniciach pri označovaní vzoriek a tlači príloh k dokumentácii.

Základným modelom v tomto sortimente je Dymo LabelWriter 450. Ostatné tlačiarne štítkov v tomto rade sú vylepšené varianty, a tak má každá svoju špecifickú funkciu navyše.

  • "DUO" - obsahuje zabudovaný modul, ktorý umožňuje tlačiť nielen samolepiace štítky, ale aj pásky radu Dymo D1
  • "TURBO" - ponúka rýchlejšiu tlač štítkov - až 71 štítkov za minútu (v porovnaní s 51 štítkami v prípade LW450)
  • "TWIN" - obsahuje dve nezávislé tlačové hlavy, takže s touto tlačiarňou môžete vytvoriť dve rôzne veľkosti štítkov (napr. s adresami zákazníka a odosielateľa)
  • "WIRELESS" - je vybavená modulom WiFi a môže podporovať viacero počítačov v miestnej sieti LAN (WLAN)
  • "4XL"/"5XL" - má širšiu hlavu ako ostatné modely a môže tlačiť štítky so šírkou až 105 mm

Dúfame, že po tomto článku sa už trochu lepšie orientujete v tlačiarňach štítkov a tlačiarňach štítkov Dymo. Ak by ste chceli poradiť v tejto oblasti alebo v čomkoľvek inom, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.