Tlačiarne plastových kariet

Plastové karty sa dnes už používajú prakticky všade. O pravdivosti týchto slov nás rýchlo presvedčí pohľad do vlastnej peňaženky. V zbierke kariet nám určite nechýbajú rôzne poistenecké, klubové, zľavové, či reklamné plastové karty.

 

Priestor na využívanie kariet je samozrejme oveľa širší. Spomenúť môžeme dopravné karty používané v MHD, stravovacie karty a v neposlednom rade plastové karty s vernostnými programami, ktoré pomáhajú výrobcom alebo obchodným reťazcom v boji o zákazníka udržiavať krok nielen s trendmi, ale aj so svojou konkurenciou. Vernostné karty okrem toho dokážu poskladať celkom solídnu mozaiku spotrebiteľských návykoch alebo preferencií zákazníka, výsledkom čoho môže byť cielenejšia marketingová ponuka a v konečnom dôsledku vyšší zisk.

Plastové karty si poradia nielen s marketingovými výzvami

Plastové karty s magnetickým prúžkom alebo bezkontaktným čipom však nemusia ostať iba pri podpore konkurencieschopnosti obchodníkov. Pokojne môžu mať aj technologicky vyššie ambície. Reč je najmä o identifikačných kartách umožňujúcich rýchlu a spoľahlivú identifikáciou držiteľa karty i o inteligentných prístupových kartách, ktoré umožnia vybraným osobám vstup do bežných alebo chránených firemných priestorov. Zoznam využitia plastových kariet by bol ešte poriadne dlhý, čo je ale oveľa dôležitejšie, plastové karty sa ako efektívny nástroj marketingu kedykoľvek môžu stať aj vašim esom v rukáve. Stačí iba siahnuť po správnom modeli tlačiarne plastových kariet.

Tlačiarne plastových kariet Evolis a Zebra? Dobrá voľba

Ponuka tlačiarní je pestrá. Rozumnou voľbou môžu byť tlačiarne značiek Evolis a Zebra, ktoré ponúkajú množstvo kompaktných modelov na plnofarebnú aj monochromatickú termotransferovú či retransferovú tlač kariet. Tlačiarne s nepriamou retransferovou tlačou sú ideálnou odpoveďou na najnáročnejšie požiadavky, kedy sa potlač plastových kariet má približovať fotografickej kvalite. Štandardné nároky na kvalitu tlače uspokoja modely tlačiarní s priamou tlačou. Inak sa pri tlačiarňach môžete spoľahnúť na intuitívne, jednoduché ovládanie, ktoré nenarobí problémy ani technicky menej zdatným užívateľom.

S Windows drivermi je pri tlačiarňach Zebra návrh potlače nekomplikovaný, ak viete akými logami, fotkami, nápismi, čiarovými kódmi alebo inými údajmi majú disponovať vaše plastové karty, môžete ich držať hotové v rukách za pár minút. Sklamaním samozrejme nebudú ani tlačiarne Evolis. Čo sme však doteraz ešte nespomenuli, pri výbere tlačiarní sa bude vhodné zamerať na objemy kariet, ktoré sú tieto zariadenia schopné tlačiť a na možnosť duplexnej, teda obojstrannej tlače.

Vyberte si tlačiareň, ktorá vám bude šitá na mieru

Reálny objem tlače je pri výbere zariadenia logicky jedným z najrozhodujúcejších kritérií. Dôvod je zrejmý. Nie každá tlačiareň plastových kariet je stavaná tak, aby si dokázala poradiť s veľkými objemami.

S tlačou 4 či 5 stoviek plastových kariet ročne sa ľahko vysporiadajú tlačiarne z modelových radov Evolis Zenius Classic alebo Zebra ZXP Series 3, no popasovať sa s niekoľkými tisíckami kariet je už úloha pre robustnejšie modely tlačiarní, ako sú napríklad Zebra ZXP Series 7, Evolis Primacy alebo Evolis Expert. Ako z iného sveta pôsobia tlačiarne Evolis Quantum2, ktoré sú schopné za 1 hodinu vytlačiť viac ako 1 000 čiernobielych kariet alebo zhruba 125 farebných kariet.

Čo sa týka obojstrannej tlače, tú nemusíte riešiť, ak plánujete tlačiť iba jednu stranu kariet a na tomto rozhodnutí nič nezmeníte ani v najbližšej budúcnosti. Rovnako tak sa obojstrannou tlačou nemusíte zaoberať v prípadoch, že budete síce potrebovať dať do obehu aj obojstranne potlačené plastové karty, no pôjde o také zanedbateľné množstvá, pri ktorých nebude manuálne otáčanie a vkladanie kariet do tlačiarne s jednostrannou tlačou nijakým problémom. Pri všetkých ostatných alternatívach, teda pri tlači plastových kariet v stovkách alebo tisíckach za rok iná, ako duplexná tlač do úvahy neprichádza.

Tip: Tlačiarne kariet Zebra ZC100 a ZC300 - ako na to, návody a videá