Vyberáme správnu tlačiareň štítkov

Tlačiarne štítkov reprezentujú špeciálne zariadenia, ktoré síce v domácich podmienkach nevyužijete, no v kanceláriách, firmách a v priemyselných odvetviach sú nenahraditeľné. Samozrejme za predpokladu, že siahnete po tlačiarni štítkov, ktorá je svojimi parametrami schopná plniť pracovné úlohy na 100 %.

 

Extrémy nie sú nikdy dobré

Vo firmách sa podobne ako v kanceláriách pri výbere tlačiarne štítkov pomerne často stretávame s dvomi extrémami. V prvom prípade ide o prehnanú snahu ušetriť finančné prostriedky za každú cenu. Pre dobre rozbehnutú firmu, ktorá obchoduje s tovarom a v sortimente má tisícky položiek alebo vybavuje denne desiatky až stovky objednávok, ktoré musia byť čo najrýchlejšie doručené netrpezlivému zákazníkovi je však pomalá tlačiareň adresných štítkov, čiarových kódov či papierových štítkov s ďalšími dôležitými informáciami takmer nanič. Snaha ušetriť sa v takýchto prípadoch míňa účinkom a v konečnom dôsledku znamená pre firmu finančnú stratu.

O nič lepšou investíciou ale nemusí byť ani zbytočne výkonná tlačiareň papierových štítkov, ktorá v komornom prostredí maličkej firmy alebo kancelárie s kolektívom 3 či 4 zamestnancov sotva nájde uplatnenie. Pri kúpe správnej tlačiarne papierových štítkov teda bude najlepšia zlatá stredná cesta, no prihliadnuť sa oplatí aj na povestné príslovie: „nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“.

V širokej ponuke si každý nájde to svoje

Výber správnej tlačiarne štítkov sa v mnohom podobá výberu štítkovača alebo tlačiarne, ktorým sme venovali pozornosť už v našich minulých príspevkoch. Aj keď šlo o ručný štítkovač a klasickú tlačiareň, základné rady a odporúčania, ktoré sme pri týchto zariadeniach spomenuli nestratili nič na svojej aktuálnosti, dajú sa zovšeobecniť a môžu sa aplikovať aj na výber optimálnej tlačiarne štítkov. Zohľadnenie frekvencie a objemu tlače, porovnanie funkcií tlačiarne štítkov, rozlíšenia alebo konektivity zariadenia tak môže byť aj pri výbere tlačiarne štítkov smerodajné.

Na trhu sú desiatky najrôznejších tlačiarní štítkov všetkých možných značiek. Spomenúť môžeme spoločnosť PARTEX, SEIKO, BRADY, CASIO, TSC, či HONEYWELL. Perfektnými parametrami však disponujú aj tlačiarne štítkov BROTHER, DYMOZEBRA. Aké kritériá by teda mala spĺňať a aké funkcie by mala ponúkať tlačiareň pre menšiu firmu alebo malú pracovnú skupinu a čo by mala dokázať tlačiareň papierových štítkov určená pre priemyselné odvetvia? Schopnosti tlačiarní štítkov si ukážeme na konkrétnych modeloch posledných troch spomenutých značiek.

Tlačiarne Brother a Dymo ako stvorené pre malé firmy

Tlačiarne a iná čierna technika pre firmy je vo všeobecnosti stavaná na vyššiu záťaž ako zariadenia určené na občasné domáce použitie. Inak tomu nie je ani pri tlačiarňach štítkov. Ich výbava a parametre musia stačiť na vyššie objemy tlače, ktoré samozrejme nemôžu byť porovnateľné s objemami potrebnými v priemyselných odvetviach. Toto od tlačiarní štítkov určených pre malé firmy nikto ani neočakáva, ich ambície sú niekde úplne inde.

V kanceláriách a malých firmách sa svojich úloh dokáže dokonale zhostiť spoľahlivá tlačiareň štítkov Brother QL-800 QL800YJ1, ktorá umožňuje čiernu alebo červenú tlač bez použitia atramentu. Na tlačiarni sa dajú tlačiť kvalitné, dobre čitateľné papierové štítky rôznych typov s veľkosťou od 12 do 62 mm. V prípade potreby však môžete mať z kontinuálnej rolky k dispozícii štítok dlhý až jeden meter. Tlačiareň komunikuje so systémami PC, Mac, Android, iPhone a iPad. Poteší softvér P-touch Editor na tvorbu štítkov i automatický odstrih štítkov.

Podobnou, len o niečo drahšou alternatívou, je tlačiareň štítkov Dymo LabelWriter 450 S0838780. Aj v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na rýchlu a kvalitnú tlač adresných alebo expedičných štítkov, či štítkov na zakladače. Problémom nie sú ani čiarové kódy, menovky alebo ďalšie štítky. Tlačiareň sa vyznačuje nekomplikovanou manipuláciou, ktorá nenarobí starosti ani menej zdatným používateľom.

Tlačiarne štítkov Zebra predstavujú top kvalitu pre priemysel

Požiadavkám priemyselného segmentu perfektne zodpovedá viacero modelov, no nás zaujala najmä elegantná Zebra DT tlačiareň štítkov ZD620, ktorá patrí vo svojej triede k najrýchlejšie tlačiacim zariadeniam vôbec. To však nie je všetko. Pozornosť si zaslúži praktické, jednoduché 10 tlačidlové užívateľské rozhranie a sklamaním nebude ani kompatibilita tlačiarne s možnosťou spravovania tlačiarne štítkov priamo z cloudu.

Tlačiareň štítkov umožňuje kreatívnu  a ekonomickú tlač v priemysle, ale svoje uplatnenie nájde aj všade tam, kde sa objem tlačených materiálov pohybuje vo vysokých číslach.