Vreckové tlačiarne na cesty - hit, ktorý oslovil najmä mladých

Medzi vreckovými alebo ak chcete prenosnými tlačiarňami nájdeme malé zariadenia, ktoré sú bez akýchkoľvek kompromisov schopné kvalitnej tlače štítkov alebo pokladničných dokladov. Tieto zariadenia sú samozrejme užitočné, no pre mladých jednoducho nezaujímavé. Oveľa príťažlivejšou alternatívou vreckových tlačiarní sú zariadenia, ktoré umožňujú tlač fotografií hocikde v teréne.

Univerzálnejšie použitie, vynikajúca kvalita snímok

Spoločnou črtou všetkých vreckových tlačiarní je mobilita, ktorú máme k dispozícii vďaka batérii umožňujúcej prevádzku zariadenia bez elektrickej siete. Ak k tomu pripočítame spomínanú možnosť tlače fotografií, kompaktné rozmery, prekvapujúcu kvalitu snímok a univerzálnejšie použitie, než aké by sme dostali pri Polaroide, niet divu, že sa vreckové tlačiarne tešia u mladých ľudí obrovskej popularite.

Posledné trendy však ukazujú, že čaru tlačených snímok nevedia odolať ani „staršie“ ročníky. Čoraz častejšie sa tak vreckové tlačiarne využívajú na vytlačenie fotografií z rodinných dovoleniek, či osláv a rôznych spoločenských udalostí. Čim si teda ešte okrem spomenutých benefitov dokázali vreckové tlačiarne získať pozornosť mladých?

TIP: Dávate prednosť tlačeným fotkám? Poradíme vám, akú tlačiareň si vybrať na tlač fotiek.

Príjemné rozmery, jednoduché používanie

Vreckové tlačiarne sú spravidla malé, kompaktné zariadenia, ktoré sa dajú pohodlne zobrať so sebou kdekoľvek na cesty. Aby neostalo iba pri slovách, ponúkneme vám pohľad na rozmery obľúbenej vreckovej tlačiarne HP Sprocket. Uznáte sami, že rozmery 116 x 75 x 23 mm naozaj nezaberú veľa miesta a o nič horšie na tom nebudete ani s váhou. Tá predstavuje zanedbateľných 170 gramov.

Na vreckovej tlačiarni je fajn, že ponúka jednoduché používanie. Prv ako začnete používať vreckovú tlačiareň, si budete musieť najskôr do vášho smartfónu nainštalovať mobilnú aplikáciu. Obavy však nie sú na mieste, nejde o nič zložité. Aplikácia je samozrejme dostupná pre platformu Android i pre iné operačné systémy. Po nainštalovaní aplikácie sa môžete k vreckovej tlačiarni pripojiť pomocou rozhrania Bluetooth. No a tu sme sa dostali k vyššie spomenutej univerzálnosti vreckových tlačiarní.

Pri fotoaparáte typu Polaroid dostanete síce práve zhotovenú fotku na počkanie, ale to je asi tak všetko. Pri vreckovej tlačiarni je to o niečom úplne inom. K tlačiarni sa dá pripojiť z tabletu alebo hoci aj viacerých mobilných telefónov. V prostredí aplikácie si potom z galérie zariadenia vyberáte snímky, ktoré by ste mali radi vo svojom fotoalbume alebo sa pomocou smartfónu pripojíte k sociálnym sieťam a vyberiete si fotky na tlač z Facebooku, či Instagramu. No tlačiť nemusíte iba hotové snímky. Na rodinnej oslave môžete vyhotoviť snímku prostredníctvom vstavaného fotoaparátu vášho mobilného telefónu a do pár minút držať v ruke fotografiu vytlačenú vreckovou tlačiarňou. Fotografie sa pred vytlačením dajú samozrejme upraviť.

Nekomplikovaná úprava snímok, rýchla tlač bez náplne

Ak nie ste spokojní s vyhotovenou snímkou, žiadny problém. Aplikácia ponúka niekoľko nástrojov na úpravu fotografií. Upravovať tak môžete sýtosť farieb alebo jas fotografie, no a ničím neobvyklým nie sú ani úpravy, ktoré dajú vyhotoveným snímkam vzhľad starých fotografií. Mladí zasa ocenia pridávanie rôznych clipartov, textov alebo hoci aj rámčekov.

Vreckovú tlačiareň však robí zaujímavou tiež fakt, že tlačiareň na tlač fotografií nepotrebuje tonery alebo atramentové cartridge. Fotografie sa tlačia na špeciálny fotopapier typu ZINK, ktorý sa vkladá do zásobníka umiestneného pod vekom vreckovej tlačiarne.

Fotopapier ZINK disponuje všetkými farebnými odtieňmi potrebnými na vytlačenie farebných snímok. Tlačiareň, v našom prípade HP Sprocket, pomocou termálnej technológie tlače ZINK (technológia tlače je odvodená od slov Zero Ink, ZINK teda BEZ ATRAMENTU) zohrieva fotopapier, na ktorom následne vzniká farebná fotografia. Nenechajte sa však pomýliť. Celý proces je pomerne rýchly a od kliknutia na ikonu tlačiarne po vytlačenie snímky neubehne viac ako 30 sekúnd.

Tlačiarne do vrecka môžu byť perfektný darček

Ak neviete čím máte obdarovať svoje ratolesti, pouvažujte nad vreckovými tlačiarňami. Vreckové tlačiarne budú pre nich výborným spoločníkom a vašou odmenou môžu byť vytlačené fotografie zachytávajúce jedinečné okamihy z ich dobrodružných výprav, ktoré budete vystavovať na obdiv doma alebo v práci.

TIP: Viete ako vybrať fotopapier do tlačiarne, aby bola kvalita snímok vyhovujúca?